Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
30/11/2020 - 19:30

Nowy Sącz: co dalej z mostem południowym? Padają szacunkowe kwoty

Województwo małopolskie, które będzie inwestorem budowy łącznika drogi krajowej 87 z wojewódzką 969, wraz z budową mostu przez Dunajec tzw. „południowego” gromadzi pieniądze na wykup gruntów pod tak długo wyczekiwaną przez samorządy trasę.

Jak już pisaliśmy, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał właśnie decyzję środowiskową dla budowy połączenia drogi krajowej 87 z wojewódzką 969, wraz z budową tzw. mostu południowego. Mostowa przeprawa ma powstać w rejonie ul. Piramowicza. Wiadomo już też, że jeśli chodzi o przebieg tej drogi ma być realizowany wariant „C”.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie w partnerstwie z powiatem nowosądeckim, miastem Nowy Sącz oraz gminami Podegrodzie i Chełmiec. Zadanie ma być realizowane w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów i z tego programu dofinansowane.  

Goszczący dzisiaj w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, pytany przez dziennikarzy o kwestię budowy łącznika i trzeciego mostu na Dunajcu powiedział, że w tej sprawie będą podejmowane kolejne kroki. Jakie?

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu