Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
12/03/2019 - 21:00

Nowy Sącz: Cud, że nikt tamtędy nie przechodził. Mogło dojść do tragedii

Budynek przy ul. Sienkiewicza w Nowym Sączu, w którym jeszcze kilka lat temu pracowali policjanci stoi i popada w ruinę. Nie tylko w przenośni, ale dosłownie hula po nim wiatr. Wichura, która ostatnio przetoczyła się między innymi przez Nowy Sącz powybijała szyby w jednym z okien, a kawałki szkła spadły między innymi na chodnik. Cudem nie doszło do tragedii.

Chodnikiem przy ul. Sienkiewicza przechodzi codziennie wiele osób. Cud, że kiedy z budynku sypały się na dół kawałki rozbitej szyby nikt wtedy tam nie szedł. Aż strach pomyśleć, co byłoby, gdyby fragmenty szklanej tafli runęły na przechodnia.

Potężna wichura, która szalała między innymi w Nowym Sączu, otworzyła jedno ze skrzydeł okna na drugim piętrze, a gwałtowny podmuch uderzył nim o kratę. Zaraz potem szkło posypało się na chodnik i niewielki trawnik przy budynku.

Budynek, w którym jeszcze kilka lat temu pracowali sądeccy policjanci popada, niestety w ruinę. Sypiąca się elewacja, powybijane okna tylko odstraszają. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym obiekcie. Na zdjęciu, jakie zrobiliśmy wówczas do artykułu widać, że w środku zimy, w budynku na ostatnim piętrze są otwarte okna. Czy ktoś ten budynek dozoruje?

Czytaj także: Nowy Sącz: takich "perełek" znajdziemy w mieście więcej. Stoją i niszczeją

Obecnie jest on własnością Skarbu Państwa. Kilka podmiotów było zainteresowanych jego dzierżawą, ale po zapoznaniu się ze stanem budynku, zrezygnowało z dalszego ubiegania się o to.

Przypomnijmy także, że to na właścicielu budynku spoczywa obowiązek jego zabezpieczenia.

[email protected], fot. czytelnik.

budynek przy ul. Sienkiewicza w Nowym Sączu niszczeje
Budynek przy ul. Sienkiewicza w Nowym Sączu, w którym jeszcze kilka lat temu pracowali policjanci stoi i popada w ruinę. Nie tylko w przenośni, ale dosłownie hula po nim wiatr.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu