Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
15/03/2019 - 11:00

Nowy Sącz: Dwieście lat dla Stefanii Legutko, najstarszej sądeczanki [ZDJĘCIA]

Gromkie dwieście lat rozległo się w domu Stefanii Legutko, która obchodziła 106. urodziny. Jest ona obecnie najstarszą żyjącą sądeczanką. Pani Stefania w otoczeniu rodziny zdmuchnęła świeczki na urodzinowym torcie.

Uroczyste spotkanie odbyło się w domu jubilatki w osiedlu Poręba Mała, w którym oprócz jubilatki brała udział również jej najbliższa rodzina.

Stefanię Legutko odwiedził prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel z ogromnym bukietem kwiatów oraz okolicznościowym prezentem.

Stefania Legutko urodziła się 14 marca 1913 roku.

Prezydent Ludomir Handzel złożył pani Stefanii najlepsze życzenia i przekazał jej listy gratulacyjne od premiera Mateusza Morawieckiego oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika.

- To niesamowite, że dożyła Pani tak pięknego wieku. Życzę Pani jak najwięcej zdrowia, pogody ducha, ciepła rodzinnego i opieki ze strony najbliższych - powiedział prezydent Ludomir Handzel, wręczając dostojnej jubilatce prezent oraz kwiaty – mówił prezydent. 

Państwo Legutkowie (mąż pani Stefanii zmarł w wieku 91 lat) dochowali się syna i córki. Doczekali się pięciu wnuków, jedenastu prawnuków i ośmiorga praprawnuków.

Stefania Legutko przez całe życie pracowała w gospodarstwie w Porębie Małej. Sama miała pięcioro rodzeństwa. 

Podczas spotkania nie zabrakło tortu ze świeczkami, uroczystego toastu oraz serdecznych życzeń. Świeczki pomogły zdmuchnąć najmłodsze prawnuczki pani Stefanii, Zuzia i Ania. Bliscy zaśpiewali również gromkie „200 lat”.  

Opr. IM., Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Stefania Legutko, najstarsza sądeczanka
Stefania Legutko, najstarsza sądeczanka


Dziękujemy za przesłanie błędu