Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
02/11/2020 - 19:00

Nowy Sącz: firma z Korzennej wybuduje nowy stadion Sandecji?

Komisja przetargowa wybrała jedną z sześciu ofert, które zostały złożone na budowę nowego stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. Jest to najtańsza oferta, opiewająca na kwotę ponad 49 mln złotych, a złożyła ją firma z gminy Korzenna. Miasto wezwało ją do uzupełnienia dokumentów do przetargu. Takie dotarły w ubiegły piątek.

- Wykonawca zadania nie jest jeszcze oficjalnie wyłoniony - mówi Anna Bednarczyk – Maśko, zasiadająca w komisji przetargowej. – Zgodnie z procedurą przetargową do oferenta, który złożył najniższą ofertę cenową zostało skierowane pismo dotyczące uzupełnienia dokumentacji do przetargu. Wykonawca miał na to 10 dni. Wywiązał się z tego w ostatnim możliwym dniu. Teraz komisja będzie weryfikowała te dokumenty. Jeśli komisja nie będzie miała zastrzeżeń to będziemy mogli oficjalnie wyłonić tego wykonawcę.

Jak dowiedział się portal Sądeczanin komisja przetargowa wymagała od potencjalnych oferentów złożenia pewnych dokumentów na etapie składania oferty, a pewnych dokumentów w późniejszym terminie.

Czytaj także: Sześć firm chce budować nowy stadion Sandecji. Znamy kwoty

- Podmiot, do którego została skierowana prośba o uzupełnienie dokumentacji do przetargu spełnił wszystkie wymagane kryteria i uzyskał największą ilość punktów – dodaje nasza rozmówczyni. – Tutaj kryterium ceny było dominujące.

Czy któraś ze startujących firm do tego przetargu nie odwoła się do Krajowej Izby Odwoławczej? Zobaczymy.

- Jeśli podpiszemy umowę chciałbym, aby wykonawca niezwłocznie przystąpił do prac – mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Inwestycja rozpocznie się z pewnością od prac rozbiórkowych, które są ujęte w pierwotnym pozwoleniu na budowę. Myślę, że w listopadzie już zacznie się coś dziać na stadionie. Niewykluczone, że wykonawca zacznie rozbiórkę od trybuny od strony rzeki Kamienica.

Przypomnijmy, że na realizacje tego zadania ofertę złożyło sześć firm. Najtańsza opiewa na 49,2 mln zł, najdroższa na 87,4 mln złotych. Według kosztorysu inwestorskiego miasto Nowy Sącz może wydać na to zadanie 50,5 mln złotych. Budowa stadionu Sandecji ma być realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM., wizualizacja UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu