Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
23/01/2021 - 14:40

Nowy Sącz: gdzie są planowane kolejne odcinki ścieżek rowerowych

Co roku stają się coraz bardziej popularne i uczęszczane, bo wielu sądeczan przesiadając się z auta na rower doceniło zalety aktywnego wypoczynku. Mowa oczywiście o sieci ścieżek rowerowych, które wpisują się w różne zakątki Nowego Sącza. Mieszkańcy cieszą się z tych, które już są, ale chcą, aby ta sieć była jeszcze dłuższa. Chcą, by tych ścieżek w mieście było jeszcze więcej.

Władze miasta już w ubiegłym roku sygnalizowały, że zostanie przygotowane kompleksowe rozwiązanie – mapa, na której można będzie zobaczyć ścieżki już istniejące, ale także miejsca, gdzie planuje się ich budowę.

Czytaj także: Wszystkie sądeckie ścieżki pieszo-rowerowe są już w telefonie

Taka interaktywna mapa ścieżek rowerowych została właśnie pokazana podczas 102. spotkania online z prezydentem miasta. Na niej znalazła się m.in. bardzo lubiana przez rowerzystów ścieżka Velo Dunajec i inne już istniejące w Nowym Sączu.

Czerwonym kolorem zostały na niej naniesione te odcinki ścieżek, których budowa jest w nieodległej przyszłości brana pod uwagę. Na mapie widnieje, zaznaczona czerwonym kolorem litera H. To rejon ulicy Nawojowskiej, której w tym roku zacznie się remont. Tam też jest planowana ścieżka rowerowa.

Prezydent miasta poinformował, że ta interaktywna mapa z ujętą siecią ścieżek została przekazana do analizy fachowcom od wytyczania w terenach miejskich takich traktów, ale także środowisku rowerzystów.

- Liczę na uwagi, podpowiedzi z ich strony, ale także na głosy sądeczan – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Myślę, że już wkrótce zostanie uruchomiony adres e-mailowy, za pośrednictwem, którego można będzie przekazywać swoje uwagi. Otwieram dyskusję na temat mapy ścieżek rowerowych, które będziemy chcieli zamykać w pętle rowerowe. Oczywiście w rozsądny sposób. Tak, aby można z nich było bezpiecznie korzystać.

Gospodarz miasta napomknął też, że trwają prace, aby ścieżki rowerowe „wprowadzić” do centrum miasta. - Niektórzy mieszkańcy już zaczęli wychodzić z takimi propozycjami – dodał. – Oczywiście nie można ich wytyczyć na wąskich ulicach w centrum miasta. To musi być przemyślane.

Przypomnijmy, że istnieje już aplikacja - Centra Aktywnego Wypoczynku, dzięki której mamy je wszystkie w telefonie. (i.michalec@sadeczanin.info), fot. IM., print screen Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu