Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
17/01/2014 - 11:24

Nowy Sącz jak Kraków: Rynek bez Empiku

Choć o porównywanie Nowego Sącza z Krakowem nie jest łatwo, tym razem oba miasta przeżywają ta samą historię. Z krakowskiego Rynku zniknął już charakterystyczny salon Empiku – jego miejsce zajmuje popularna sieć odzieżowa – a teraz podobna historia dzieje się i u nas. Kilka dni temu zamknięty został salon Empiku w nowosądeckim Rynku.

Salon Empiku w Rynku w Nowym Sączu działał od 1995 roku. Od 12 stycznia na drzwiach wejściowych do sklepu wisi kartka, a na niej informacja o tym, że sklep został zlikwidowany. Choć w środku krzątają się jeszcze pracownicy salonu, nikt już nie kupi tam książki, płyty z muzyka czy filmem.
- Podjęliśmy decyzję o zamknięciu tego sklepu już jakiś czas temu, mając w perspektywie otwarcie nowoczesnego salonu w galerii Trzy Korony – wyjaśnia Monika Marianowicz, rzecznik prasowy spółki Empik. - Zaproponowaliśmy naszym klientom w Nowym Sączu atrakcyjną, nowoczesną, dużo większą lokalizację, efektywną do dystrybucji asortymentu oferowanego przez Empik.
O trudnej sytuacji centrum miasta pisaliśmy jakiś czas temu. Czytaj: Nowy Sącz: Czy centrum miasta umiera? Likwidacja Empiku niestety bardzo dobrze obrazuje dzisiejszy obraz Rynku. Znika jeden z punktów, który przyciągał do centrum mieszkańców, ale i turystów.

KID
Fot. KID


Dziękujemy za przesłanie błędu