Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
12/10/2019 - 16:50

Nowy Sącz: jest dotacja, będzie więcej oddziałów przedszkolnych!

Wiadomość ta zapewne ucieszy rodziców, którzy już rozglądają się za miejscem w przedszkolu dla swojego dziecka, albo niebawem będą takiego szukali. Dla nich mamy dobrą wiadomość. W przyszłym roku liczba miejsc w przedszkolach zwiększy się o czterdzieści pięć. Miasto otrzymało właśnie dofinansowanie na to zadanie.

Nowe oddziały przedszkolne zostaną utworzone w Szkole Podstawowej nr 21 z oddziałami integracyjnymi.

W tym roku władze miasta złożyły wniosek o środki z budżetu państwa na uruchomienie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Nowym Sączu i udało się.

Miasto otrzymało ponad 1,3 mln złotych dofinansowania. Dzięki niemu w przyszłym roku uruchomionych zostanie 45 nowych miejsc przedszkolnych.

Władze miasta zabiegały o dofinansowanie w ramach projektu „Tworzenie nowych miejsc przedszkolnych na terenie Miasta Nowego Sącza”. Całkowita wartość projektu to ponad 1,6 mln złotych.

Prezydent Ludomir Handzel obiecuje, że dołoży starań, aby zdążyć z uruchomieniem nowych oddziałów do września przyszłego roku.

- Mam nadzieję, że nowosądeczanie będą mogli się cieszyć z kolejnych miejsc w przedszkolach dla swoich pociech – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

W ramach projektu zostaną zaadaptowane pomieszczenia na potrzeby przedszkola, zostanie zakupione wyposażenie i pomoce dydaktyczne. Z tych środków będzie też sfinansowana działalność przedszkola przez rok.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu