Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
02/04/2024 - 13:00

Nowy Sącz: już jutro zaczyna się remont ulicy Barbackiego. Zobacz objazdy

Jakby komplikacji z powodu przebudowy torów w Nowym Sączu i dalej na osiedlu Wólki było mało, Miejski Zarząd Dróg uprzedza, że już jutro, czyli 3 kwietnia rozpoczyna się remont ulicy Barbackiego. Zobaczcie, jakie czekają Was objazdy.

Nowy Sącz: chcą oddać swoją ziemię byle mieć dojazd do domów

Na wstępie, dla przypomnienia, kilka słów o przetargu rozstrzygniętym już pod koniec zeszłego roku. W terminie wpłynęło aż 6 ofert. Najkorzystniejszą finansowo, bo z wyceną rzędu 5 121 018 złożyło konsorcjum trzech spółek z ZBD GROUP z Nowego Sącza jako liderem. Najdrożej, na 6 569 497 zł oszacował roboty STRABAG z Wrocławia. I choć pierwsza z wymienionych wyżej propozycji mieściła się w wycenie inwestora, który zarezerwował na ten cel 5 399 024 zł, podobnie jak w przypadku na remont ostatniego odcinka Kamiennej, Miejski Zarząd Dróg zdecydował się na negocjacje.

Na podejście do rozmów zdecydowały się tylko 4 firmy. STRABAG – choć zaproszony do udziału w negocjacjach – od złożenia oferty dodatkowej odstąpił. Na wykonawcę ostatecznie wybrano Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe z Dębicy z wyceną w wysokości 5 039 603 zł. Jak sami widzicie, to oferta nawet tańsza niż zakładało miasto. Co ciekawe, przy pierwszym podejściu ta firma zażądała aż 6 289 658 zł. 

Nowy Sącz: budują chodnik przy Barskiej a MZD już ogłosił przetarg na kolejny

Przybliżmy też trochę szczegółów technicznych przedsięwzięcia. Jak wynika ze Specyfikacji Warunków Zamówienia, zakres robót jest naprawdę spory i obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, odwodnienie, wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową, budowę chodnika, budowę ścieżki pieszo-rowerowej, budowę zatok postojowych i zjazdów, wymianę krawężników i obrzeży, ścieki, oznakowanie pionowe i poziome oraz montaż nowego oświetlenia ulicznego.

Teraz Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie, że pierwszy etap prac – czyli na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Radziecką i Konstanty zacznie się już jutro, czyli 3 marca w środę o godzinie 8. Objazdy wyrysowane są na mapce powyżej.

I na koniec najważniejsza z punktu widzenia mieszkańców Nowego Sącza a w szczególności osiedla Wólki – remont Barbackiego ma być wykonany 30 listopada 2024 roku. Jak to się ma do faktu, że przebudowa torów w tej okolicy ma trwać aż 2 lata a Barbackiego to główna oś komunikacyjna Wólek? ([email protected] Fot.: MZD/archiwum) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu