Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
26/04/2020 - 11:10

Nowy Sącz: kartę nowosądeczanina - po przerwie - odebrało 2400 mieszkańców

W pierwszych dniach ponownego wydawania karty nowosądeczanina odebrało ją prawie 2400 z 15 tysięcy oczekujących mieszkańców Nowego Sącza. Do trzech punktów obsługi klienta MPK zgłaszają się przede wszystkim ci, którzy zostali umówieni telefonicznie przez pracowników spółki.

Przypomnijmy, że w środę w Nowym Sączu ponownie otwarto Punkty Obsługi Klienta MPK, w których wydawane są karty nowosądeczanina i w których klienci korzystający z miejskiej komunikacji autobusowej mogą kupić na przykład bilety miesięcznie i załatwić inne sprawy związane z zezwoleniami dotyczącymi parkowania na terenie miasta.

Z powodu pandemii koronawirusa Punkty Obsługi Klienta MPK były zamknięte od marca. Dopiero w tym tygodniu, gdy rząd poluzował nieco obostrzenia punkty MPK znowu zaczęły funkcjonować, ale obowiązują w nich nadal szczególne środki bezpieczeństwa. Jeszcze kilka dni temu do wydania było piętnaście tysięcy kart nowosądeczanina. 

Czytaj także: Nowy Sącz: nareszcie! Wydawanie kart nowosądeczanina rusza jutro

- W pierwszym dniu wydaliśmy 421 kart, w czwartek 920, w piątek 857 - mówi Jerzy Leszczyński, prezes spółki MPK w Nowym Sączu. – W sobotę czynny był jeden punkt znajdujący się w nowej siedzibie dworca MPK i w tym dniu kartę nowosądeczanina odebrało tam około dwustu mieszkańców. Jeśli zachowamy takie tempo ich wydawania, to do dwóch tygodni zaległe karty trafią do rąk właścicieli.

Aby zachować obowiązujące zasady bezpieczeństwa i aby w punkcie zarówno mieszkańcy jak i pracownicy byli jak najlepiej chronieni, petenci wpuszczani są pojedynczo w odstępach dziesięciominutowych. Pracownicy spółki MPK umawiają mieszkańców do odbioru karty telefonicznie na określoną godzinę.

Czytaj także: Sądeczanie znowu odbierają karty nowosądeczanina [WIDEO]

- Sądeczanie przestrzegają przyjętych zasad – dodaje prezes Leszczyński. - Przychodzą na wyznaczoną godzinę. Oczywiście w punktach pojawiają się też klienci, którzy załatwiają inne sprawy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu