Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
14/05/2019 - 08:35

Nowy Sącz: kładka nad Nawojowską ma już nowe schody [ZDJĘCIA]

Kładka nad Nawojowską a w zasadzie jej stan techniczny to chyba jeden z najczęściej – obok mostu nad Dunajcem – poruszany temat na przestrzeni kilku ostatnich lat. Dziś donosimy z radością i dziennikarską satysfakcją, że konstrukcja ma już nowe schody.

Zobacz też: Nowy Sącz: remontowa ofensywa nabiera tempa. Kładka zamknięta

Niezliczone doraźne remonty, które wiązały się z niemałymi wydatkami z budżetu Nowego Sącza, dziesiątki interpelacji radnych, interwencji Czytelników i równie dużo publikacji prasowych. Tak pokrótce opisać można historię tego miejsca na przestrzeni kilku minionych lat.  

Po ostatnich przeglądach kładka była dopuszczona do użytku jedynie do końca czerwca 2019 roku a to i tak tylko pod warunkiem, że codziennie będą tu przeprowadzane przeglądy. Od chwili wygrania przetargu – a było ich kilka z powodu braku zainteresowanych - robił je wykonawca, który ostatecznie wygrał przetarg na przebudowę tego miejsca.

Zobacz też: Nowy Sącz: zobacz całą prawdę o kładce nad Nawojowską. Zdjęcia nie kłamią

I w końcu udało się – metamorfoza kładki przyspiesza a ze zdjęć, które wykonaliśmy wczoraj, 13 maja na placu budowy wynika, że wykonawcom uda się dopiąć jej gruntowną przebudowę w terminie, czyli do 15 czerwca. Widać już m.in. zupełnie nowe schody. Trwają też prace nad wykończeniem nowej nawierzchni nad ulicą.

Inwestycja kosztować będzie 550 tys. zł.

ES [email protected] Fot.: ES

Kładka nad Nawojowską nabiera nowego kształtu
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe