Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
24/01/2022 - 07:30

Nowy Sącz: kolejne nowoczesne apartamentowce wpiszą się w pejzaż miasta

Jeden apartamentowiec przy ul. Czecha w Nowym Sączu już wyłania się z ziemi, a wkrótce w plac budowy zamieni się następna działka przy ul. 29 Listopada należąca do Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zostanie tam wybudowanych 111 mieszkań do wynajęcia. Zarządzać nimi będzie STBS.

Pierwszy z apartamentowców, w którym znajdą się 53 mieszkania już się buduje. Właśnie dobiegają końca prace na poziomie zerowym. Ale Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Nowym Sączu już przygotowuje się do budowy kolejnych dwóch bloków.

Są to pierwsze budynki stawiane przez sądecki STBS od dziesięciu lat. Jak mówi Jacek Żelasko, prezes tejże spółki kolejne dwa bloki zostaną wybudowane na sąsiedniej działce przy ul. 29 Listopada.

- W obu budynkach będzie łącznie 111 mieszkań o powierzchni od 40 do 80 m. kwadratowych – mówi prezes Żelasko.

Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma przygotowane niezbędne dokumenty, by ogłosić przetarg na budowę wspomnianych mieszkań.

Obecnie stawiany apartamentowiec przy ul. Czecha, w którym będą 53 lokale mieszkalne powinien być oddany do użytku na przełomie 2022 i 2023 roku. Zostanie on połączony właśnie z dwoma następnymi apartamentowcami garażem podziemnym.

- Dwa bloki przy ul. 29 Listopada mają być gotowe na przełomie 2023/2024 roku – dodaje prezes STBS.

Skąd fundusze na ich budowę? STBS zamierza pozyskać 30 proc. środków z grantu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka złożyła także wniosek o kredyt na 30 lat, który pokryłby 30 proc. wartości inwestycji. Został on, jak mówi prezes Żelasko pozytywnie oceniony.

Dwadzieścia procent kosztów inwestycji pokryją fundusze, które w ramach partycypacji wniosą sami lokatorzy.

To jeszcze nie koniec inwestycji, które ma w planach sądecka spółka. Kolejną będzie modernizacja budynku przy ul. Plac Dąbrowskiego w Nowym Sączu.

Zobacz wizualizacje:Dziękujemy za przesłanie błędu