Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
30/10/2022 - 11:25

Nowy Sącz: kolejny most się sypie! Radna bije na alarm, bo to jedyny dojazd

Stan mostów w Nowym Sączu – mimo kolejnych doraźnych inwestycji – nadal pozostawia wiele do życzenia. Teraz radna Ilona Orzeł bije na alarm, bo przyczółek mostu na osiedlu Piątkowa jest poważnie uszkodzony a to jedna droga dojazdu dla mieszkańców tzw. Niwy.

Nowy Sącz: kolejny most się sypie! Radna bije na alarm, bo to jedyny dojazd

Zobacz też: Zacznie się budowa nowego mostu na Kamienicy w Nowym Sączu

Na wstępie swojej interpelacji radna wyjaśnia, że chodzi dokładnie o most dojazdowy z ulicy Lwowskiej. – Od dość dawna mieszkańcy obawiają się, iż zniszczony przyczółek stanowi niebezpieczeństwo, ze względu na to, iż często z mostu korzystają samochody o zwiększonym tonażu. Podkreślam, iż jest to jedyna droga dojazdowa dla mieszkańców tej części osiedla – mówi bez ogródek Ilona Orzeł.

No niestety, odpowiedź zastępcy prezydenta Artura Bochenka może pozbawić okolicznych wszelkich złudzeń: - (…) W bieżącym roku brak środków w budżecie na realizację tego zadania.

Czy jest jednak szansa, by owe środki zabezpieczyć już na rok 2023? O tym w osobnej publikacji.

Zobacz też: Kto chce ratować most w ciągu Lwowskiej? Są aż trzy oferty, ale ceny robią swoje

A my przypomnijmy, że to nie pierwsza interpelacja Ilony Orzeł w imieniu mieszkańców tej części osiedla Piątkowa. – W związku z otrzymaniem z Budżetu Państwa dofinansowania, przeznaczonego na rozbudowę sieci wodociągowej, zwracam się o przeznaczenie części tych środków dla osiedla Piątkowa, a ściślej dla części osiedla „Niwa”. Od kilku lat w raz z mieszkańcami zabiegamy o rozbudowę sieci sanitarnej i wodociągowej w tej części osiedla. Dla wspomnianego zadania istnieje kompletna dokumentacja ze stosownymi pozwoleniami, co wynika z mojej korespondencji z Sądeckimi Wodociągami – apelowała radna jeszcze we wrześniu.

Orzeł przypomniała też przy okazji, że realizacja zadania miała się zacząć już w tym roku jednak zabrakło na nie pieniędzy. Radna podkreśla, że zasugerowane przez nią rozwiązanie pozwoliłoby na jednoczesną – a przez to bardziej opłacalną – budowę sieci wodociągowej i sanitarnej.

I w tym wypadku odpowiedź wiceprezydenta nie napawała optymizmem. - Otrzymane przez Miasto Nowy Sącz środki na uzupełnienie subwencji ogólnej, z przeznaczeniem na wsparcie inwestycji w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, zostały rozdysponowane. Środki te zostaną wykorzystane podczas realizacji inwestycji drogowych… ([email protected] Fot.: IMDziękujemy za przesłanie błędu