Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 1 kwietnia. Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
23/02/2020 - 14:55

Nowy Sącz: konkurs na dyrektora Sądeckiej Biblioteki Publicznej ogłoszony

Dwie oferty zostały złożone na ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu. Konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale wkrótce powinniśmy poznać nowego/wą szefa/szefową tej kulturalnej placówki.

Konkurs na dyrektora Sądeckiej Biblioteki Publicznej został ogłoszony w grudniu ubiegłego roku. Jest on dwuetapowy.

W komisji konkursowej, która wyłoni nowego dyrektora tej zasłużonej dla miasta placówki kulturalnej będzie zasiadało dwóch przedstawicieli wspomnianego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu minister kultury i dziedzictwa narodowego wskazał już dwie osoby, które wejdą w skład kilkuosobowego zespołu, który zdecyduje, kto zostanie nowym szefem sądeckiej biblioteki. Na konkurs wpłynęły dwie oferty.

Przypomnijmy, że Sądecką Biblioteką Publiczną kieruje od lipca ubiegłego roku Marek Rylewicz, pasjonat, bibliotekarz z 30-letnim stażem pracy. Ma on powierzone obowiązki dyrektora.

Przejął je po swojej poprzedniczce i zarazem szefowej Barbarze Pawlik, która w ubiegłym roku przeszła na emeryturę. Sądecką Biblioteką Publiczną w Nowym Sączu i jej filiami kierowała przez kilkanaście lat.

Marek Rylewicz jest doświadczonym bibliotekarzem i pasjonatem swojego zawodu. Przez sześć la był pracownikiem filii biblioteki działającej dla osiedli Gorzków i Wojska Polskiego.

Dla sądeczan nie jest tajemnicą, że Sądecka Biblioteka Publiczna funkcjonuje w budynkach przy ul. Franciszkańskiej 11 (siedziba główna) oraz przy ul. Lwowskiej 21 (Oddział dla dzieci i młodzieży). Obie placówki pękają dosłownie w szwach. Nie ma już miejsca na nowe książki i audiobooki.

Nowy Sącz potrzebuje – i to na wczoraj nowoczesnej dużej, nowej siedziby

Sądecka Biblioteka Publiczna podsiada także siedem filii, które działają na terenie miasta.

[email protected], fot. IM.







Dziękujemy za przesłanie błędu