Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
11/02/2020 - 22:25

Nowy Sącz: koronawirus zdziesiątkował karty nowosądeczanina

Co się dzieje z kartą nowosądeczania? Mieszkańcy są coraz bardziej poirytowani. Wielu z nich, którzy już powinni ją posiadać i z niej korzystać, kiedy zgłaszają się do Punktu Obsługi Klienta odchodzą z przysłowiowym kwitkiem. Zapytaliśmy dzisiaj wiceprezydenta miasta Artura Bochenka co jest powodem takich opóźnień. Okazuje się Nowy Sącz czekał na dostawę czipów do kart. Skąd? Z Chin.

- Dostawa była opóźniona z powodu koronawirusa. Większość fabryk, które produkują takie czipy została zamknięta - tłumaczy wiceprezydent Bochenek.

Elektroniczne czipy są produkowane tylko w Państwie Środka. Okazuje się, że o dostarczenie kart nowosądeczanina troszczy się zagraniczna firma, która wygrała na to zadanie przetarg, ale i ona jest uzależniona, by zrealizować zamówienie od dostaw elektronicznych elementów.

Z najnowszych danych, które podał wiceprezydent Bochenek wynika, że do tej pory zostało złożonych już ponad 25 tysięcy wniosków. - Jest to duża liczba – dodaje wiceprezydent. – O ile wiem wydanych jest niecałe pięć tysięcy kart. Wiceprezydent zapewnia, że do końca lutego problem ma być rozwiązany.

Zobacz: wszystko o karcie nowosądeczanina

Posiadacze karty nowosądeczanina mogą korzystać m.in. z darmowej komunikacji miejskiej, czy bezpłatnego 90 minutowego parkingu w ciągu doby w strefach płatnego parkowania, z 10 proc. zniżki na krytą pływalnię i 50 proc. zniżki na lodowiska. Sztandarowy program prezydenta Ludomira Handzla obowiązuje od 1 stycznia br.

i.michalec@sadeczanin.info. Fot. Iga MichalecDziękujemy za przesłanie błędu