Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
29/12/2018 - 13:00

Nowy Sącz: Kto zostanie nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej?

Miła, krótka uroczystość wpisała się we wczorajszą sesję Rady Miasta w Nowym Sączu. Radni pożegnali bukietem czerwonych róż Józefa Markiewicza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od nowego roku szef MOPS przechodzi na emeryturę. Nowe władze miasta ogłosiły konkurs na nowego dyrektora tej miejskiej jednostki.

Dyrektor Józef Markiewicz ma za sobą pięćdziesiąt lat pracy zawodowej. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu pracuje od 1990 roku. Przez dziesięć ostatnich lat szefuje tej jednostce.

- Jest to wspaniały człowiek, oddany mieszkańcom Nowego Sącza - wychwalała dyrektora Markiewicza radna Barbara Jurowicz (klub radnych PiS). - Zawsze pomagał tym, którzy tej pomocy potrzebowali. Jako przewodnicząca komisji zdrowia i polityki społecznej w latach 2006 - 2010, a potem w 2014 miałam przyjemność z nim współpracować. Zawsze był obecny na obradach komisji. Za dobre serce, za merytoryczność, ogromną wiedzę, doświadczenie, za to, czym dzielił się pan w ciągu tych 28 lat pracy w MOPS serdecznie Panu dziękujemy.

Dyrektor Markiewicz, który przysłuchiwał się obradom był zaskoczony, a nawet troszkę zażenowany.

- Bardzo serdecznie dziękuję za te wyrazy uznania i kwiaty. Jestem bardzo zaskoczony. Uważam, że jeśli były dobre wyniki w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, to ogromną zasługę w tym ma zespół ludzi, z którymi przez tyle lat pracowałem.

Dyrektor Józef Markiewicz od 2 stycznia 2019 roku jest już emerytem.

- Za sobą mam pięćdziesiąt lat pracy zawodowej, a teraz, jako siedemdziesięciolatek będę cieszył się emeryturą - powiedział portalowi Sadeczanin.info Józef Markiewicz. - Sam jestem zaskoczony, jak ten czas szybko minął, zwłaszcza ostatnie lata. Przyznam się, że planowałem iść już na emeryturę w wieku 65 lat, ale jeszcze tych kilka lat przepracowałem. Sądzę, że pozostawiam sądecki MOPS w dobrej kondycji. Co będę robił na emeryturze? Założyłem sobie, że w pierwszym roku położę nacisk na odpoczynek. W przyszłym roku ponownie zostanę dziadkiem. Z tego powodu jestem szczęśliwy. Życzę sobie i mojej rodzinie, aby zdrowie nam dopisywało.

Nowe władze miasta ogłosiły już konkurs na nowego dyrektora MOPS w Nowym Sączu. Zgłosiły się do niego cztery osoby.

Obecnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu pracuje 130 osób. Z różnych form pomocy społecznej korzysta ponad 9 tys. osób.  

[email protected], fot. IM.

Dyrektor MOPR w Nowym Sączu j. Markiewicz idzie na emeryturę
Dyrektor MOPR w Nowym Sączu j. Markiewicz idzie na emeryturę


Dziękujemy za przesłanie błędu