Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
29/11/2020 - 11:10

Nowy Sącz: Łącznik i trzeci most na Dunajcu. Jest decyzja środowiskowa

To kluczowa decyzja, by połączyć dwa Sącze – Nowy i Stary. Chodzi o połączenie DK 87 z DW 969 wraz z budową mostu na rzece Dunajec czyli o „odkorkowanie” ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Wybór padł na wariant „C”.

Czytaj także: Nowy Sącz: budowa łącznika. Czy obawy przedsiębiorców się spełnią?

Jest kluczowa inwestycja nie tylko dla Nowego Sącza, ale także regionu Inwestycja, na realizacje której czeka się od dobrych kilku lat. Właśnie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję środowiskową dla budowy połączenia drogi krajowej 87 z wojewódzką 969, wraz z budową mostu łączącego brzegi Dunajca w okolicy ulicy Piramowicza. Poinformował o tym prezydent Ludomir Handzel. Ma być realizowany wariant „C”

- Wariant „C” jest wariantem optymalnym – powiedział prezydent Handzel. Szkoda czasu. Mieliśmy rację. Ta decyzja otworzy teraz drzwi do tego, żeby „odkorkować” Nowy Sącz od strony południowej, żeby ulica Węgierska nareszcie odetchnęła, żeby można było normalnie przemieszczać się po tej części Nowego Sącza. Wszystkie ręce na pokład. Mam nadzieję, że jeszcze w tej kadencji odczujemy różnicę.

Zdaniem gospodarza Nowego Sącza preferowany wariant C posiada najlepsze przejście przez Dunajec, maksymalne obejście terenów inwestycyjnych i możliwość ich późniejszego zainwestowania, koncepcję z ominięciem terenów zamieszkanych oraz najkorzystniejszy aspekt ekonomiczny. Jest też wariantem najkorzystniejszym dla środowiska.

Czytaj także: Prezydent kontra prezes. Co mówią o prezentacji przebiegu łącznika (3)

Inwestorem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie w partnerstwie z powiatem nowosądeckim, miastem Nowy Sącz oraz gminami Podegrodzie i Chełmiec. Zadanie ma być realizowane w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów i z tego programu ma być dofinansowane.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu