Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
05/02/2022 - 18:35

Nowy Sącz: łagodna zima daje szanse budowlańcom i drogowcom [ZDJĘCIA]

Choć zima za oknem to kluczowe inwestycje, które w Nowym Sączu rozpoczęły się w ubiegłym roku posuwają się do przodu. Mowa tutaj o nowym stadionie Sandecji, ale także o kluczowych remontach drogowych – ulicy Nawojowskiej, a także ulicy Starowiejskiej.

Przypomnijmy, że remont tych dwóch ulic rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. Remont ulicy Nawojowskiej będzie realizowany etapami.

Czytaj także: Nowy Sącz: nowa atrakcja nieopodal Skałek. Mieszkańcy będą zadowoleni

Zmodernizowany zostanie 3-kilometrowy odcinek ulicy. Na początek drogowcy remontują 200-metrowy fragment pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Limanowskiego i Królowej Jadwigi, a skrzyżowaniem z ul. Kolejową i Łukasińskiego.

Prace mim zimowej pory postępują. O zakresie robót, jakie już wykonano na remontowanym odcinku ul. Nawojowskiej mówił prezydent Ludomir Handzel podczas spotkania on-line z mieszkańcami. Co zostało już zrobione?

Czytaj także: Wychudzona Nika znalazła nowy dom! Przygarnęła ją pani Natalia [ZDJĘCIA]

- Wykonano kanalizację deszczową na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do ul. Kolejowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kolejową i ul. Łukasińskiego – wymieniał prezydent Handzel. – Gotowa jest też kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Łącznik do ul. Grunwaldzkiej. W trakcie robót jest kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Kolejowej do wjazdu do firmy Newag.

Jak zaznaczył gospodarz miasta prace wykonuje spółka Sądeckie Wodociągi. Kanalizacja deszczowa będzie wymieniana na odcinku od wjazdu do firmy Newag w kierunku ul. 29 Listopada.

Warto przypomnieć, że ulicę Nawojowska remontuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Za 26,5 mln zł (połowa środków pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg) ma m.in. wymienić nawierzchnię i przebudować skrzyżowania (w Zawadzie będzie rondo) do końca września 2023.

W połowie listopada ubiegłego roku rozpoczął się także remont równie zniszczonej ulicy Starowiejskiej na osiedlu Helena. Na razie remontowany jest odcinek między skrzyżowaniem z ul. Św. Heleny, a wjazdem na stadion KS Helena.

Czytaj także: Ile zarabia lekarz, ile zarabia pielęgniarka w szpitalu w Gorlicach?

- Tam sprawy związane z wodociągiem i kanalizacją deszczową są już wykonane. Trwają prace przy sieci energetycznej i telekomunikacyjnej, a także roboty związane z modernizacją sieci gazowej. Mam nadzieję, że zostaną szybko zakończone – dodał prezydent.

Przypomnijmy, że w ramach tego remontu zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, położona nowa nawierzchnia, wybudowane nowe chodniki oraz parking przy cmentarzu na osiedlu Helena. Wykonawcą jest firma Zibud z Kamienicy. Koszt tego przedsięwzięcia to 1,8 mln złotych. Pierwotne zakładano, że prace potrwają do 15 grudnia 2021 roku, ale rozpoczęły się w połowie listopada, więc było wiadomo, że się wydłużą.

Także nie zakończył się jeszcze remont ulicy Młyńskiej koło sądeckiego szpitala. Trwa on od sierpnia ubiegłego roku. Prezydent miasta zaznaczył, że w przypadku remontu tych trzech ulic to nie remont w niewielkim zakresie, ale gruntowna modernizacja ulicy, razem z wymianą podziemnych sieci.

- Mam nadzieje, że te prace sprawią, że przez kilkadziesiąt lat nie trzeba będzie ich remontować – dodaje gospodarz miasta. – Modernizacja dróg jest robiona kompleksowo na wiele, wiele lat.

[email protected], fot. Daniel Szlag.

Nowy Sącz: zimowe warunki, a kluczowe inwestycje są realizowane [ZDJĘCIA]
Choć zima za oknem to kluczowe inwestycje, które w Nowym Sączu rozpoczęły się w ubiegłym roku posuwają się do przodu. Mowa tutaj o nowym stadionie Sandecji, ale także o kluczowych remontach drogowych – ulicy Nawojowskiej, a także ulicy Starowiejskiej.


Dziękujemy za przesłanie błędu