Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
30/09/2023 - 19:35

Nowy Sącz: ledwo zakończyli remont Starowiejskiej a znów ją będą naprawiać

Uwaga kierowcy – Miejski Zarząd Dróg uprzedza, że już 2 października zaczną się roboty na ulicy Starowiejskiej w Nowym Sączu. Jak to się ma do zakończonego w zeszłym roku remontu?

Nowy Sącz: ledwo zakończyli remont Starowiejskiej a znów ją będą naprawiać

Remont ulicy Starowiejskiej zakończył się w połowie 2022 roku. Wtedy to za 1,7 mln zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, drogowcy zmodernizowali od ronda do placu zabaw przy wale. Zrobiona została nowa nawierzchnia, nowe oświetlenie i parking przy cmentarzu na osiedlu Helena. 

Nowy Sącz: akurat ta niebieska farba musi schnąć tyle tygodni?

Teraz jednak drogowcy znów od najbliższego poniedziałku czyli od 2 października zapowiadają się z pracami w tej okolicy, a polegać będą one na wykonaniu zbiorników retencyjno- chłonnych na ul. Starowiejskiej, ale już na odcinku, od miejsca, w którym zakończył się remont w maju 2022r.

Jak wyjaśnia w stosownym komunikacie MZD: - W tym punkcie dochodziło do zbierania się wody opadowej w okresach ponadnormatywnych opadów deszczu. Po zakończeniu robót problem kierowców z przejazdem ul. Starowiejską po silnych opadach deszczu zostanie rozwiązany.

Jednak do zakończenia wszystkich prac, kierowcy muszą się nastawić tutaj na czasowe utrudnienia w ruchu. ([email protected] Fot.: MZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu