Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
20/12/2018 - 14:55

Nowy Sącz: lodowisko na Starej Sandecji. Wiemy,kiedy otwarcie

Sztuczne lodowisko jest już rozłożone na Starej Sandecji w Nowym Sączu. Kiedy można będzie ubrać łyżwy na nogi i wyjechać na lód. Już jutro (21grudnia). Lodowisko będzie czynne od godziny 13.

Lodowisko na Starej Sandecji miało być gotowe jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Termin został dotrzymany. Pogoda jest sprzyjająca.

W tym roku, jak już pisaliśmy nie ma sztucznego lodowiska na płycie sądeckiego rynku. Zostało ono decyzją nowego prezydenta miasta Ludomira Handzla przeniesione właśnie na Starą Sandecję. 

Lodowisko jest już też własnością miasta. Niedawno zostało ono zakupione od firmy, od której je wynajmowano.

Nadal jednak miasto wynajmuje od tej firmy dwa potężne agregaty do lodzenia tafli. Podobnie zresztą, jak dwa kontenery. W jednym z nich będzie można kupić bilet, tam też znajdowała się będzie wypożyczalnia łyżew. W drugim będzie szatnia.

Przez kilka ostatnich dni na Starej Sandecji przygotowano teren. Dopiero wtedy rozłożono lodowisko. Lodzenie tafli dobiega końca.

- Lodowisko będzie czynne od jutra (21 grudnia) od godz. 13 – mówi Bogusław Kmak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

Będzie możliwość korzystania z niego również po zmroku. Oświetla je kilka mocnych reflektorów. Wiązało się to jednak z montażem nowej skrzynki elektrycznej o większej mocy.

Podajemy cennik

2 złote - wejście na lodowisko bez limitu czasu.

2 złote - wypożyczenie łyżew (1 godzina).

5 złotych – ostrzenie łyżew.

Sądeczanie mogą też korzystać z drugiego sztucznego lodowiska przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej.

[email protected], fot. IM.

Lodowisko na Starej Sandecji gotowe
Lodowisko na Starej Sandecji gotowe


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)