Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
04/12/2019 - 12:30

Nowy Sącz: miał być „okrągły stół” o dopłatach, ale… Do dwóch razy sztuka

Wczoraj miał odbyć się „okrągły stół” w sprawie dopłat dla mieszkańców do wody i ścieków z udziałem prezydenta Ludomira Handzla, a radnymi największego klubu w radzie miasta, PiS – Wybieram Nowy Sącz. Niestety do spotkania na wysokim szczeblu nie doszło. Nie pojawił się na nim, z uwagi na inne obowiązki, gospodarz miasta. Obie strony deklarują nadal chęć rozmowy przy „okrągłym stole”.

O zagwarantowanie pieniędzy na dopłaty dla mieszkańców do taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków walczą radni z klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz. Takich środków nie ma zapewnionych w budżecie miasta do końca tego roku, ani w projekcie budżetu na 2020 rok.

Radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz uważają, że prezydent powinien zatroszczyć się o fundusze na dopłaty w momencie, gdy uchwała Rady Miasta przywracająca dopłaty do wody i ścieków została 15 października opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Spółka Sądeckie Wodociągi, stosując się do tej uchwały wystawia już korekty do rachunków, które otrzymywali mieszkańcy.

Czytaj także: Przywrócenie dopłat do wody odtrąbione. Czy nie za wcześnie?

Jak już pisaliśmy temat dopłat jest jednym z „gorących” tematów, którym żyją mieszkańcy Nowego Sącza. Teraz walka idzie o to, aby mieszkańcy mieli komfort, że miasto dopłaci im do taryfy za wodę i odbiór ścieków.

Do „okrągłego stołu” na temat dopłat do wody i ścieków między radnymi klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz, a prezydentem Ludomirem Handzlem miało dojść wczoraj. Spotkanie jednak musiało zostać przesunięte. Dlaczego?

Niestety, na spotkanie prezydent nie mógł przyjść.

- Spotkanie rzeczywiście miało się odbyć, ale prezydent Ludomir Handzel nie dał rady przyjść na spotkanie. Proponowano nam, aby zastąpili go wiceprezydenci Artur Bochenek i Magdalena Majka, ale to prezydent Handzel otrzymał mandat zaufania od mieszkańców. Zaproponowaliśmy prezydentowi Handzlowi inny termin. Mamy nadzieję, że inne pilne obowiązki prezydenta nie zniweczą terminu tego spotkania - mówi Michał Kądzioła, przewodniczący klubu PiS - Wybieram Nowy Sącz i wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Prezydent Ludomir Handzel deklaruje, że jest otwarty na rozmowy w tym temacie.

- Otrzymałem zaproszenie od przewodniczącego klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz, ale niestety nie mogłem przybyć na wczorajsze spotkanie. Uniemożliwiły mi to inne obowiązki – powiedział portalowi prezydent Nowego Sącza. – W dalszym ciągu jestem otwarty na rozmowy w tym temacie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. ilustracyjne – arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu