Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
16/12/2019 - 18:00

Nowy Sącz: miała być niespodzianka na ul. Wąskiej i… Coś się dzieje!

Remont nawierzchni na ul. Wąskiej w Nowym Sączu zakończył się. Przestała być ulicą WSTYDU. Teraz przyszła kolej na znajdujące się przy niej kamienice, których estetyka pozostawia, niestety wiele do życzenia. Wygląda na to, że i pod tym względem zaczęło się coś dziać. Z zaniedbanej przez lata kamienicy, której współwłaścicielem jest miasto zostały skute tynki. Natomiast o estetykę sąsiadującej prywatnej kamienicy będą musieli zadbać jej właściciele W tej sprawie jest już decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego dla miasta.

Nareszcie coś drgnęło, jeśli chodzi o kamienice znajdujące się przy ul. Wąskiej!

Czytaj także: Nowy Sącz: koniec remontu ulicy Wąskiej z niespodzianką [ZDJĘCIA]

W ramach remontu nawierzchni tejże ulicy zostały zabezpieczone fundamenty zniszczonej kamienicy, której współwłaścicielem jest miasto. Kto przechodził ulicą św. Ducha, ten zapewne widział, w jakim znajdowała się stanie.

Do końca roku, jak zapewnia wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek, elewacja tej kamienicy będzie wyglądała zupełnie inaczej. Między innymi zostanie pomalowana.

Czytaj także: Nowy Sącz: Ulica Wąska przestanie nareszcie straszyć [ZDJĘCIA]

Władze miasta poczyniły też kroki, aby zdopingować właściciela sąsiadującej, prywatnej kamienicy o to, aby zadbał o wygląd budynku. W tej sprawie wysłały pismo do powiatowego nadzoru budowlanego w Nowym Sączu, a jego konsekwencją jest decyzja wydana przez powiatowej inspektora nadzoru budowlanego dla miasta nakazująca właścicielom wspomnianej kamienicy w terminie do 31 maja poprawienie estetyki budynku.

- Została wydana decyzja nakładająca na właścicieli tejże kamienicy skucie tynków i wykonanie nowych - mówi Arkadiusz Nika, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla miasta Nowego Sącza. – A także między innymi ujednolicenie kolorystyki.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe