Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
25/01/2021 - 08:50

Nowy Sącz – miasto pod śniegiem. Drogowcy przegrywają z zimą

Zaczęło sypać nad ranem i z każdą upływającą minutą opady śniegu stawały się coraz bardziej intensywne. Zima za oknem wygląda bajecznie, ale w Nowym Sączu i regionie na drogach panują bardzo trudne warunki. Wykonawcy zimowego utrzymania dwoją się i troją, aby utrzymać ich przejezdność, ale przy tak intensywnych opadach jest to zadanie bardzo trudne.

W ostatnich dniach mamy istną huśtawkę pogodową. Po niedawnym śnieżnym efekcie, jaką przyniosła „bestia ze Wschodu”, po kilkunastostopniowych mrozach przyszła odwilż i stopiła zalegający śnieg. Wczoraj w Nowym Sączu mieliśmy prawie wiosenną aurę. Grama śniegu. A dzisiaj?

Nowy Sącz znowu jest przykryty białym, ciężkim puchem. Na drogach panują bardzo trudne warunki do jazdy. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

Zobacz też Fatalne warunki na drogach. W Librantowej policja kieruje ruchem [ZDJĘCIA]

Mimo, że nad ranem, zaraz, gdy tylko zaczęło sypać na ulice Nowego Sącza wyjechał specjalistyczny sprzęt – traktory z pługami, pługopiaskarki, drogi w mieście są białe, albo pokryte grubą warstwą błota pośniegowego. Trzeba bardzo uważać.

Ludzie odśnieżają ręcznie mosty, chodniki, przystanki autobusowe. Przy tak intensywnych opadach jest to jednak walka z wiatrakami. Po odśnieżeniu danego odcinka drogi, pracę można zaczynać praktycznie od nowa. Pługi muszą wracać do punktu wyjścia.

Walka ze śniegiem trwa. Identyczny scenariusz rozgrywa się dzisiaj, od wczesnych godzin porannych w całym regionie.

Frajdę będą miały dzieciaki. Już szykują sanki i jabłuszka. A ile bałwanów zostanie ulepionych. Już na nie czekamy. Można je będzie zgłosić na nasz konkurs.

Cała galeria zdjęć - TUTAJ

StronyDziękujemy za przesłanie błędu