Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
04/08/2020 - 15:50

Nowy Sącz: miejski autobus będzie dojeżdżał do Cieniawy? Radni wyrazili zgodę

Sądeccy radni zgodzili się na wydłużenie trasy miejskiego autobusu MPK linii 15 na teren gminy Grybów. Rada Miasta Nowego Sącza podjęła już stosowną uchwałę. Teraz krok leży po stronie gminy Grybów. Jeśli tylko tamtejsi radni wyrażą na to zgodę i obie strony uzgodnią szczegóły to niebawem, być może już we wrześniu miejski autobus będzie kursował do Cieniawy.

Gdyby doszło do zawarcia międzygminnego porozumienia między miastem Nowy Sącz, a gminą Grybów to sądecka, miejska spółka MPK rozszerzyłaby sieć autobusowych połączeń.

Gmina Grybów wyraziła wstępną wolę, że jest zainteresowana taką współpracą.

W ślad za tym w programie ostatniej sesji został ujęty projekt uchwały dotyczącej wyrażenia zgody na to, aby sądecka miejska spółka zapewniała transport do tej miejscowości.

Czytaj także: Nowy Sącz: autobusy MPK będą jeździły do Stronia. Kursy na Limanowszczyznę

Uchwała została przyjęta głosami dziewiętnastu radnych.

Nie ma jeszcze natomiast uchwały w tej sprawie ze strony gminy Grybów.

- Porozumienie w tej sprawie nie zostało jeszcze spisane – mówi Andrzej Poręba, zastępca wójta gminy Grybów. – Na razie jest to z naszej strony wola zawarcia porozumienia. Jeśli rada gminy podejmie taką decyzję i przyjmie stosowną uchwałę będziemy mogli rozmawiać o szczegółach. Warunkach i kosztach. Najbliższa sesja rady gminy odbędzie się pod koniec tego miesiąca.

Zastępca wójta gminy Grybów mówi, że jeśli porozumienie dojdzie do skutku to będzie to przedłużenie kursu autobusu, który rozpoczyna kurs w Nowym Sączu, przejeżdża przez gminę Kamionkę Wielką (m.in. przez Mystków), a po dopełnieniu formalności - dojedzie do Cieniawy.

Prezes MPK w Nowym Sączu Jerzy Leszczyński przyznaje, że jeśli strony dojdą do porozumienia to miejski autobus kursujący z Nowego Sącza powróciłby ponownie na ten teren po wielu, wielu latach.

Przypomnijmy, że miejskie autobusy z Nowego Sącza jeżdżą do gmin: Nawojowa, Kamionka Wielka, Stary Sącz, Podegrodzie, Łącko i Łukowica (powiat limanowski).

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe