Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
13/05/2021 - 18:55

Nowy Sącz: mobilny punkt szczepień w ratuszu pracuje na pełnych obrotach

W sądeckim ratuszu został uruchomiony mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Wczoraj w tym punkcie podano 180 dawek szczepionki. Dzisiaj też ma być zaszczepionych tyle osób.

W sądeckim ratuszu szczepią się preparatem firmy Pfizer pracownicy Urzędu Miasta, jednostek, spółek, szkół i innych instytucji podległych miastu i rodziny tych pracowników. Ale nie tylko.

Dzisiaj w niewielkiej kolejce na szczepienie czekał mieszkaniec, który bardzo chciał się zaszczepić, by chronić swoje dziecko, wymagające częstej rehabilitacji.

Szczepienia w mobilnym punkcie szczepień przebiegały dzisiaj bardzo sprawnie. Zapytaliśmy osoby, które zgłosiły się do tego punktu, dlaczego zdecydowały się na szczepienie?

- Chcę się zaszczepić, bo chcę być zdrowy, bo chce być spokojny o zdrowie moich bliskich – mówi Piotr Łączkowski. - Szczepię się, bo trzeba zrobić wszystko, aby jak najszybciej uzyskać zbiorową odporność. Chyba tak powinniśmy wszyscy o tym myśleć, nawet jeśli ktoś mówi o ryzyku. Na szczepienie zapisałem się tak szybko, jak mogłem.

W kolejce do szczepienia w ratuszu czekał też nowosądeczanin Konrad Książek.

- Dlaczego tutaj jestem? Chciałem się jak najszybciej zaszczepić, bo dość często jeżdżę do takiego czy innego szpitala z córką, która wymaga rehabilitacji.  

Dzisiaj w punkcie w ratuszu szczepiła się także Marta Jawor z Nowosądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości, która przyszła się zaszczepić po tym, jak jesienią ubiegłego roku, podczas drugiej fali pandemii zachorowała na COVID-19. Nasza rozmówczyni to zakażenie przechorowała bardzo ostro.

- Długo chorowałam. Przyszłam się zaszczepić, aby nie przeżywać tego, co przeżyłam przed kilkoma miesiącami od nowa – mówi nasza rozmówczyni. – Dla mnie zaszczepienie się jest kwestią bezpieczeństwa.

Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, który z ramienia prezydenta koordynuje działalność tego mobilnego punktu pod względem organizacyjnym przyznaje, że w głównej mierze w tym punkcie szczepią się pracownicy Urzędu Miasta i wszystkich jednostek podległych.

- Ale też pojawiają się inne osoby. Nie odmawiamy. Jednak takie osoby w pierwszej kolejności powinny skontaktować się z Wydziałem Zarzadzania Kryzysowego Urzędu Miasta wysyłając SMS o treści PROSZĘ O TERMIN SZCZEPIENIA na nr 698-679-580 – mówi dyrektor Setlak. – Najlepiej wcześniej zadzwonić, czy będzie możliwość zaszczepienia się. Podawana jest szczepionka firmy Pfizer.

Wczoraj w mobilnym punkcie szczepień zostało zaszczepionych 180 osób, dzisiaj tyle samo. W puncie pracują dwie grupy szczepiące. Szczepienie odbywa się szybko i sprawnie.

Mobilny punkt szczepień będzie działał co najmniej do wtorku.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Nowy Sącz: mobilny punkt szczepień w ratuszu pracuje na pełnych obrotach
W sądeckim ratuszu został uruchomiony mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Wczoraj w tym punkcie podano 180 dawek szczepionki. Dzisiaj też ma być zaszczepionych tyle osób.


Dziękujemy za przesłanie błędu