Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
14/08/2020 - 17:50

Nowy Sącz: MORD od poniedziałku wznawia działalność i egzaminowanie

W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu od poniedziałku (17 sierpnia), przy bardzo zaostrzonych obostrzeniach będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy. Natomiast w oddziale w Nowym Targu, jak na razie będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne na kat. A i B.

Przypomnijmy, że działalność MORD w Nowym Sączu i filii ośrodka w Nowym Targu została zawieszona aż do odwołania 28 lipca po tym, jak u trzech egzaminatorów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Po pobraniu wymazów od pozostałych pracowników COVID19 stwierdzono jeszcze u sześciu osób. W tej grupie byli zarówno egzaminatorzy, jak i pracownicy ośrodka.

Czytaj także: Nowy Sącz: u kolejnych pracowników MORD potwierdzono koronawirusa

W związku z zaistniałą sytuacją, szef sądeckiego MORD, w porozumieniu z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką zdecydował zawiesić działalność ośrodka w Nowym Sączu i w Nowym Targu.

Dopiero w przyszłym tygodniu Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego ponownie zacznie funkcjonować.

Od poniedziałku (17 sierpnia) będzie wznowione przeprowadzanie egzaminów na wszystkie kategorie prawa jazdy w MORD w Nowym Sączu, natomiast w filii ośrodka w Nowym Targu - na razie – będą odbywały się jedynie egzaminy teoretyczne na kat. A i B.

- Zaczynamy ponownie funkcjonować od poniedziałku – mówi Marek Pławiak, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. – Poza tymi stwierdzonymi dziesięcioma zakażeniami u naszych pracowników, innych zachorowań, na szczęście, nie było. W związku z tym zdecydowaliśmy się ponownie zacząć działać, bo otrzymujemy wiele telefonów od osób, które chciałyby zdawać egzaminy w naszym ośrodku. Jest duża presja społeczna.

Czytaj także: Nowy Sącz: MORD zawiesza działalność. Trzech egzaminatorów ma koronawirusa

Zapisy na egzamin odbywać się będą drogą elektroniczną oraz w Biurze Obsługi Klienta w budynku MORD w Nowym Sączu. Jak zaznaczył szef sądeckiego MORD placówka ta jeszcze bardziej zwiększa rygor sanitarny.

- Osoby, które będą chciały zdawać egzamin na prawo jazdy powinni zapoznać się z informacjami znajdującymi się na naszej stronie w zakładce – COVID 19 Przewodnik dla kandydatów na kierowców przed egzaminem oraz zapisz się na egzamin przez internet – dodaje szef MORD w Nowym Sączu. -

Osoby przystępujące do egzaminu zarówno teoretycznego jak i praktycznego muszą mieć maseczkę i rękawice ochronne. Trzeba także pamiętać o dezynfekcji rąk. Klienci przychodzący do ośrodka będą mieli oczywiście mierzoną temperaturę.

- Jeśli osoba przystępująca do egzaminu nie będzie posiadała maseczki to nie zostanie dopuszczona do egzaminu – dodaje nasz rozmówca.

[email protected], fot. TK.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe