Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
04/09/2018 - 12:05

Nowy Sącz: MPK nie wyniesie się z Magazynowej. Broni interesu niepełnosprawnych

Wraca temat przystanku końcowego MPK na ulicy Magazynowej na osiedlu Gorzków. Zgodnie z deklaracjami miał być on przeniesiony w 2018 roku na Al. Piłsudskiego, ale na razie cisza i kierowcy dalej się skarżą, że miejskie autobusy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Co dalej?

Wzdłuż Magazynowej, na problematycznym przystanku końcowym stoi czasem nawet po kilka autobusów. Pojazdy zajmują niemal cały jeden pas jezdni tym samym mocno ograniczają widoczność kierowcom osobówek. A ruch tu jest zawsze bardzo duży. Chwila nieuwagi i robi się naprawdę gorąco. O interwencję w tej sprawie proszono  naszą redakcję już w zeszłym roku.

- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne znając problem przystanku końcowego linii 41 przy ul. Magazynowej prowadzi, wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg, analizę na podstawie której  planowana jest zmiana lokalizacji przystanku końcowego linii 41 – informował wtedy rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Rozpatrywano wówczas możliwość przeniesienia problematycznego przystanku na Aleje Piłsudskiego. Jednak dziś w rozmowie z dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Andrzejem Górskim dowiedzieliśmy się, że od tych planów odstąpiono. Dlaczego?

Zobacz też: Zmora kierowców, przystanek końcowy MPK na Magazynowej zostanie zlikwidowany!

Okazuje się, że zmiana lokalizacji przystanku nie w smak jest pracownikom sporej ilości tutejszych firm, którzy dziś mają wyjątkowo dogodny dojazd do pracy. Przeciw zmianom opowiedzieli się też klienci Hali Gorzkowskiej, ale tak naprawdę o sprawie przesądziło stanowisko rodziców z pobliskiej szkoły specjalnej a dokładniej Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 zlokalizowanej również przy Magazynowej.

Dlaczego? Po przeniesieniu przystanku na Aleje dzieci musiałby pokonywać na piechotę o kilkaset metrów więcej. Łatwo sobie wyobrazić, jakie trudności niosłoby takie rozwiązanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Kolejna rzecz – to czas postoju autobusu. Na przystankach końcowych, takich właśnie jak ten, który tu opisujemy, autobusy stoją zdecydowanie dłużej niż na zwykłych. Tym samym pasażerowie mają o wiele więcej czasu by wysiąść czy wsiąść do pojazdu, co w przypadku dzieci i młodzieży z ograniczoną możliwością poruszania się przekłada się bezpośrednio na ich bezpieczeństwo.

Przy okazji przypomnijmy, że z przystanku na Magazynowej korzystają autobusy linii 41,36 i 44.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu