Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
04/11/2019 - 15:30

Nowy Sącz: MZD eksmituje korkotwórczych sprzątaczy z ulic?

Zgrzytać zębami mogą kierowcy, którzy mają pecha poruszać się po mieście akurat wtedy sprzątane są miejskie ulice. Wystarczy jedna ekipa, jedna śmieciarka, by wąska jednokierunkowa ulica po prostu zamarła. Miejski Zarząd Dróg chce powiedzieć takim ekipom: STOP, nie tędy droga…

Zobacz też: Nowy Sącz: ostatni etap remontu w rynku. Jeszcze trochę cierpliwości [ZDJĘCIA]

Sądeczanie coraz mocniej zmęczeni korkami w mieście, które są nieodzownym elementem trwających remontów kolejnych ulic wokół Rynku. Część uważa, że miasto nie radzi sobie z tematem zmiany organizacji ruchu. Co na to dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki?

Zobacz też: Nowy Sącz w korkach. Remont Wyspiańskiego to gwóźdź do trumny

Na wstępie podkreśla, że organizacja ruchu zmieniana jest w oparciu o sporządzane odpowiednio wcześniej projekty. – Oprócz początkowych trudności MZD nie stwierdza nadmiernych utrudnień w płynności ruchu związanych z prowadzonym remontem. Sukcesywnie oddawane są do ruchu wyremontowane odcinki ulic wokół Rynku. Projekty organizacji ruchu są sporządzone i są na bieżąco aktualizowane w sposób umożliwiający minimalizowanie utrudnień w ruchu w ramach istniejącej sieci – tłumaczy dyrektor, bo następnie odnieść się do kwestii pierwszeństwa przejazdu ulicą Kazimierza Wielkiego w stosunku do ul. Franciszkańskiej.

Zobacz też: Nowy Sącz: drogowcy odcięli Pijarską od świata? A wystarczyłby jeden mały znak

To pierwszeństwo podyktowane jest zróżnicowanym natężeniem ruchu na obu ulicach. – Natomiast parking zlokalizowany na ulicy Franciszkańskiej przy Bibliotece nie ma wpływu na przepustowość skrzyżowania – dodaje odnosząc się do sugestii jednego z taksówkarzy z Nowego Sącza, że takie parkingi powinny być na czas remontu wąskich ulic otaczających rynek po prostu zamykane.

Potem Konicki odnosi się do tego, co chyba najmocniej irytuje sądeczan, a o czym wspomnieliśmy już wyżej – do ekip porządkowych, które sprzątając ulice niejednokrotnie w godzinach szczytu po prostu paraliżują na nich ruch. – Utrzymaniem czystości na drogach publicznych na terenie miasta Nowego Sącza zajmuje się Wydział Komunalnej Obsługi Miasta Urzędu Miasta Nowego Sącza. MZD zwróci się z prośbą do tego wydziału o zorganizowanie prac porządkowych na ulicach w sposób możliwie najmniej utrudniający ruch w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu