Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 15 grudnia. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
10/07/2018 - 17:35

Nowy Sącz: na cmentarzu komunalnym potrzebna większa kaplica

Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Kazimierz Sas złożył ciekawą interpelację - chce, aby mała kaplica znajdująca się na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu została rozbudowana, albo miasto wybudowało nową.


- Niedawno brałem udział w pogrzebie znanej mi osoby, która była chowana na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu – mówił radny Kazimierz Sas. – Podczas tej smutnej uroczystości podeszło do mnie kilku żałobników i zapytało, kiedy wreszcie nasza piękna nekropolia doczeka się na cmentarzu pięknej, dużej kaplicy.

Mam porównanie z kaplicą, jaka znajduje się na cmentarzu w Zakopanem. Tamta jest duża i przestronna, a nasza malutka. Pomieści najbliższą i dalsza rodzinę, a inni żałobnicy biorący udział w uroczystości pogrzebowej stoją przed kaplicą. Może warto podjąć jakieś kroki, aby coś w tym względzie zrobić.  

Cmentarna kaplica przy ul. Śniadeckich rzeczywiście nie jest duża. Z niej, podczas uroczystości pogrzebowych, zmarli wyprowadzani są na miejsce wiecznego spoczynku. Większość żałobników uczestniczących w ostatnim pożegnaniu gromadzi się zazwyczaj przed kaplicą.

Okazuje się, że miasto, ani żadna z parafii w Nowym Sączu nie zawiaduje tą kaplicą. Jest ona własnością firmy Suez Małopolska Sp. z o.o.

- Kaplica stanowi majątek trwały spółki – poinformowała nasz portal Magdalena Sewiło, asystent zarządu spółki. - Obecnie nie mamy planów związanych z rozbudową kaplicy.

[email protected], Fot. IM.
Dziękujemy za przesłanie błędu