Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
19/05/2021 - 15:50

Nowy Sącz: a na osiedlach to już dziur nie będą łatać? Fotointerwencja

Na osiedlu Wojska Polskiego w Nowym Sączu z dnia na dzień przybywa kolejnych dziur w nawierzchniach. Stan ulic Browarnej, Rokitniańczyków jest już rzeczywiście dramatyczny. Kierowcy są już zniecierpliwieni: kiedy to zaczną łatać?

Nowy Sącz: a na osiedlach to już dziur nie będą łatać? Fotointerwencja

Dziury widoczne na zdjęciach załączonych do publikacji nie są jedynymi równie niebezpiecznymi dla kierowców na osiedlu Wojska Polskiego. Najgorsze jest to, co kierowców martwi najmocniej, że zima minęła a pojawiają się kolejne ubytki. Tak, jakby deszcz dopełniał obrazu zniszczenia po zimie. Po naszej interwencji służby komunalne niemal natychmiast naprawiły nawierzchnię u zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Poniatowskiego, gdzie mieści się przychodnia. Okoliczni liczyli na to, że potem drogowcy pozaklejają pozostałe dziury.

Nowy Sącz: a na osiedlach to już dziur nie będą łatać? Fotointerwencja

Pytają przy czym, według jakiego klucza są robione takie prace? Trzeba dzwonić do skutku do MZD? A może zarząd osiedla powinien uszkodzenia zinwentaryzować i przekazać wykaz niezbędnych prac do miasta? Otóż każdy mieszkaniec może zgłosić taki problem. Wystarczy zadzwonić do Miejskiego Zarządu Dróg pod któryś z tych numerów: 18 442 79 67, 18 442 70 01 lub 18 442 78 00 albo skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej MZD.

Można też o problemie powiadomić zarząd osiedla, telefony kontaktowe do przewodniczących można znaleźć na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Tu też w zakładce: skład osobowy, znajdziemy numery kontaktowe do wszystkich sądeckich radnych.

Nowy Sącz: a na osiedlach to już dziur nie będą łatać? Fotointerwencja

My problem na osiedla Wojska Polskiego zgłosiliśmy Krystynie Witkowskiej – radnej i zarazem szefowej zarządu osiedla po sąsiedzku, czyli Gorzkowa. Witkowska zaznacza, że z własnego doświadczenia wie, że drogowcy również na własną rękę monitorują stan ulic w poszczególnych częściach Nowego Sącza, również tych wewnętrznych. Jednocześnie radna zobowiązała się, że w sprawie ubytków na Browarnej i Rokitniańczyków sama będzie interweniować w MZD. – Zgłoszenie przyjęłam i jutro od godziny ósmej rano zaczynam działać!

Przy czym nasza rozmówczyni zaznacza, że nie oznacza to wcale, że ubytki zostaną uzupełnione już tego samego dnia. Być może – takich prac jest do wykonania bardzo dużo – na działania służb trzeba będzie zaczekać kilka dni. ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu