Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
29/06/2019 - 19:00

Nowy Sącz: na ul. Tarnowskiej już wkrótce nie unikniesz utrudnień. I to sporych

Radni Nowego Sącza zdecydowali podczas ostatniej sesji dołożyć do remontu estakady na ul. Tarnowskiej ponad 359 tys. złotych z budżetu miasta. Zadanie to pochłonie w sumie ponad 3,8 mln złotych. Kiedy prace na Górze Zabełeckiej rozpoczną się to z pewnością nie obejdzie się bez utrudnień.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Do niego zgłosiła się tylko jedna firma, która podjęła się tego niełatwego zadania za kwotę około 3,8 mln złotych.

Przypomnijmy, że na modernizację tej ulicy Miejski Zarząd Dróg  miał zabezpieczone część pieniędzy. Ponadto niedawno miasto otrzymało z Ministerstwa Finansów ponad 1,7 mln złotych dofinansowania na to zadanie. Taka kwota została przeznaczona z rezerwy celowej.

Dotacja na „przebudowę drogi krajowej nr 75 relacji Kraków-Niepołomice-Brzesko-Nowy Sącz-Krzyżówka-Tylicz-Muszynka-Granica Państwa (Słowacja) - ul. Tarnowska w Nowym Sączu wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu oraz remontem wylotu przepustu” zostanie przekazana na konto miasta we wrześniu tego roku. 

Podczas czwartkowej sesji radni zgodzili się jeszcze na dofinansowanie z budżetu miasta tego przedsięwzięcia kwotą ponad 359 tys. złotych. Było to konieczne, aby można było rozpocząć tę długo wyczekiwaną inwestycję.

- Z robotami drogowymi zamierzamy wystartować jak najszybciej - mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki. – Krakowski Nadzór Budowlany co trzy miesiące obligował nas do przeglądów i kontroli stanu technicznego tego obiektu.

W ramach remontu wykonana zostanie między innymi nowa podbudowa drogi, położona nowa nawierzchnia, a także nowy chodnik z barierkami. Prace potrwają do 30 listopada tego roku. 

Niestety modernizacja ulicy Tarnowskiej pociągnie za sobą utrudnienia, które z pewnością będą duże.

Prace będą przebiegały etapami.

- Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość - dodaje dyrektor Konicki. -  Zamknięty będzie najpierw jeden pas ruchu, potem dwa, na końcu całość.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020