Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
04/12/2020 - 19:30

Nowy Sącz: nie będzie w tym roku miejskiej Wigilii. Co w zamian?

W ubiegłym roku o tej porze przygotowania do Wigilii organizowanej na rynku w Nowym Sączu szły pełną parą. Pierogi z różnym nadzieniem były już przygotowane. Podobnie, jak kapusta na pyszny bigos, gromadzono inne smakołyki. W tym roku, z uwagi na zaostrzone w pandemii obostrzenia, miejska Wigilia nie będzie mogła się odbyć. Co w zamian?

Co roku na miejską Wigilię, która odbywała się na płycie sądeckiego rynku, przychodziło mnóstwo sądeczan. I co roku z budżetu miasta na organizacje wigilijnego spotkania przeznane były pieniądze.  W tym, koronawirusowym roku, będzie inaczej.

Pieniądze, jak dowiedział się portal Sądeczanin.info zostaną przeznaczone na paczki dla osób, które, zwłaszcza przed świętami, takiego wsparcia potrzebują. - Przygotowanych zostanie kilkaset paczek – mówi prezydent Ludomir Handzel. – Akcję chcemy zrobić między innymi z parafią pw. św. Małgorzaty. W rozprowadzanie paczek zaangażują się także sądeccy radni, bo już mam takie sygnały. Jest to taki symboliczny gest, abyśmy się wzajemnie wspierali.

W przygotowanych paczkach znajda się artykuły spożywcze między innymi kawa, herbata, czekolada, kakao, szynka, olej. Paczki są już przygotowywane. (i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM)

Przeczytaj też: Nadzwyczajni 2020 - zgłoś swojego kandydataDziękujemy za przesłanie błędu