Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
16/10/2018 - 12:30

Nowy Sącz: niewidomi nie usłyszą świateł. Niebezpieczeństwo!

Czytelnicy z osiedla Millenium w Nowym Sączu zaalarmowali nas, że nie działa sygnalizacja dźwiękowa na kilku skrzyżowaniach w mieście. A bez niej osoby niewidome nie mogą bezpiecznie przechodzić przez ulice. Co się stało?

- Tu na światłach na skrzyżowaniu ulic Nawojowskiej, Limanowskiego i Królowej Jadwigi  dźwięk, który włączał się wtedy, gdy paliło się zielone światło dla pieszych zawsze był bardzo głośny. Słyszało się go z daleka. Dlatego jak sygnał przestał działać, to w pierwszym momencie pomyślałem, że go ściszono, bo ktoś na to narzekał – komentował Czytelnik, który wczoraj po południu skontaktował się z naszą redakcją.

Potem wyjaśnił, że gdy szedł tędy kolejny raz specjalnie przysłuchiwał się czy sygnalizacja działa. Zadzwonił do nas wtedy, gdy żona zwróciła mu uwagę, że na dwóch kolejnych skrzyżowaniach Grodzka/Nawojowska/Rejtana i na Alejach Wolności też po zmianie świateł jest cisza.

Zobacz też: To mściwe światła są, bo na ludziach się mszczą. O co chodzi?

- Zadzwoniłem do państwa, bo sam mam w rodzinie osobę niedowidzącą i zdaję sobie sprawę jak takim ludziom trudno samodzielnie poruszać się po mieście.

Sprawdziliśmy dziś rano – dźwięku rzeczywiście na wskazanych przejściach nie ma.

Informacje przekazaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg. – Być może wystąpiła jakaś awaria. Zaraz to sprawdzimy – zapewnił nas Grzegorz Mirek, szef MZD.

Przy okazji odpowiadając na wątpliwości przypominamy, że za sygnalizację drogową odpowiada MZD, ale już za funkcjonowanie ulicznych lamp wzdłuż ulic i chodników Wydział Komunalny Urzędu Miasta.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu