Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
13/08/2019 - 10:25

Nowy Sącz: niewiele trzeba, by naprawić od ręki zepsutą ulicę

Ledwo wczoraj interweniowaliśmy u miejskich drogowców w sprawie uszkodzenia chodnika przy Rejtana, a już dziś od rana tam działają ekipy remontowe.

Gdy radni na wniosek m.in. poprzedniego prezydenta zadecydowali kilka lat temu o utworzeniu nowej miejskiej spółki - Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej, do rajców najbardziej przemawiał argument: miasto zyska mobilne siły, które zajmować się będą doraźnymi naprawami sądeckich ulic. W praktyce spółka zajęła się administracją budynków i mieszkań komunalnych i obsługą parkingów. Ostatecznie okazało się, że do mobilności oczekiwanej od sądeczan nowemu tworowi bardzo daleko.

Naprawą dziur w jezdniach, uszkodzonych płytek chodnikowych itp. nadal zajmował się Miejski Zarząd Dróg. Nowe władze miasta - bez żadnych fanfar i fajerwerków, zdecydowały się problem doraźnych remontów rozwiązać inaczej. Czuwa teraz nad nimi Wydział Inwestycji pod kierownictwem Marty Poremby. Jak to wygląda w praktyce?

Zobacz też: Nowy Sącz: zniszczona kostka fruwa niczym pociski. MZD interweniuje

Gdy do Wydziału Komunalnego, Miejskiego Zarządu Dróg a nawet Straży Miejskiej trafi sygnał, że coś w mieście się zepsuło, te od razu - po sprawdzeniu sygnału w terenie - przekazują informację do Wydziału Komunalnego, który ma do dyspozycji fachowców i firmy z dziedziny drogownictwa i budowlanki. Czy to się sprawdza?

Najlepszym dowodem są trwające od rana prace przy zbiegu ulic Rejtana i Długosza. Wczoraj zaalarmowaliśmy MZD, że kostka chodnikowa wykrusza się, resztki lądują na jezdni i robi się nieciekawie. Dziś już od samego rana miejsce jest naprawiane i zabezpieczane. I tu po raz kolejny apel do sądeczan by wszelkie uszkodzenia czy zagrożenia związane z miejską infrastrukturą zgłaszać bezpośrednio do Straży Miejskiej albo Miejskiego Zarządu Dróg.

ES [email protected] Fot.: ES

Nie trzeba żadnej spółki, by naprawić od ręki zepsutą ulicę
Pracownicy podlegający Wydziałowi Inwestycji Urzędu Miasta, których śmiało można określić "lotną brygadą" już zabezpieczają uszkodzoną nawierzchnię chodnika przy ul. Rejtana. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)