Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
09/06/2021 - 19:55

Nowy Sącz: nowy kolor elewacji ratusza może was zaskoczyć. Rusza remont

No i stało się! Specjalistyczna firma Drako z Krakowa wykona nową elewację w wejściu do ratusza w Nowym Sączu. Położy na niej kolor, jaki kiedyś miał magistrat. Czy taka kolorystyka przypadnie wszystkim mieszkańcom do gustu? Zobaczymy.

Na razie wyremontowana zostanie elewacja przy wejściu do ratusza. Ten remont był zapowiadany przez prezydenta miasta w lutym tego roku. Gospodarz miasta mówił wtedy o „generalnej próbie koloru”. Teraz przyszedł czas na zrealizowanie tych obietnic.

To, że zabytkowy budynek ratusza w Nowym Sączu wymaga pilnego kapitalnego remontu, dla sądeczan nie jest żadną tajemnicą. Sądecki ratusz woła o kapitalny remont. Zobacz, jak może wyglądać

Elewacja jest bardzo zniszczona i popękana. Zaczyna się kruszyć i odpadać. Kapitalny remont zabytkowego ratusza wiąże się, niestety z ogromnymi kosztami. Miasto, bez dodatkowego finansowego wsparcia nie jest w stanie udźwignąć samodzielnie takiego przedsięwzięcia.

W ramach rozpoczynających się prac remontowych zniszczona elewacja zostanie zastąpiona tzw. tynkiem rzymskim. Zmieni się również jej kolor. Prace prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków. Nowy Sącz: trudno poznać salę reprezentacyjną ratusza. Jaki kolor! WIZUALIZACJA

- Każdy wie w jak złym stanie jest elewacja nowosądeckiego ratusza. To pierwszy krok przed kompleksowym remontem budynku. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do pastelowych, bardziej stonowanych kolorów. Teraz będą one bardziej wyraziste. Wracamy do tynków rzymskich – mówi prezydent Ludomir Handzel.

Jak powiedział gospodarz miasta, żeby pokazać mieszkańcom, jak może wyglądać w przyszłości najbardziej reprezentacyjny budynek w mieście, jest teraz właśnie robiona próbka, jak ten zabytek może kolorystycznie wyglądać.

Zostaną odnowione arkady przy wejściu do magistratu, znajdująca się tam przeszklona tablica, w której wywieszane są ważne informacje i ogłoszenia, a także oświetlenie.

- Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podziwiać odnowione wejście do ratusza – dodał gospodarz miasta.

- Postaramy się, aby te prace zostały przeprowadzone szybko, bez utrudnień i w jak najlepszej jakości – zapewnił Grzegorz Widliński, prezes firmy Drako z Krakowa.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Iga Michalec.

Nowy Sącz: nowy kolor elewacji ratusza może was zaskoczyć
No i stało się! Specjalistyczna firma Drako z Krakowa wykona nową elewację w wejściu do ratusza w Nowym Sączu. Położy na niej kolor, jaki kiedyś miał magistrat. Czy taka kolorystyka przypadnie wszystkim mieszkańcom do gustu? Zobaczymy.


Dziękujemy za przesłanie błędu