Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
29/10/2019 - 17:45

Nowy Sącz: osiedle Stare Miasto ma swoją świetlicę środowiskową [ZDJĘCIA]

Osiedle Stare Miasto w Nowym Sączu ma nareszcie swoją świetlicę środowiskową. Placówkę uruchomiono przy ul. Romanowskiego 2 (wejście od ul. Kazimierza Wielkiego).

Jest to trzecia świetlica spośród pięciu zaplanowanych do uruchomienia w najbliższym czasie, z  przeznaczeniem na działalność kulturalno-oświatową i samorządową mieszkańców osiedla.

Obecnie w Nowym Sączu funkcjonują już świetlice na os. Nawojowska (ul. Kusocińskiego 4a) oraz na os. Przydworcowe (ul. Żółkiewskiego 23). Wkrótce uruchomione zostaną jeszcze dwie świetlice: dla Osiedla Centrum (Al. Wolności 39) oraz dla Osiedla Kilińskiego (ul. Stolarska 28).

Dzisiaj świetlica osiedlowa na Starym Mieście otworzyła swoje podwoje.

- Nareszcie mamy swoją świetlicę – mówi Przemysław Gawłowski, przewodniczący Zarządu osiedla Stare Miasto w Nowym Sączu. – Czekaliśmy na jej otwarcie ponad dwa lata. Cieszę się, że mogłem być jednym z inicjatorów tego pomysłu.

O takiej świetlicy mówiło się już przed trzema laty. Przewodniczący Zarządu osiedla przyznaje, że taka placówka była bardzo potrzebna.

- Będą z niej korzystały dzieci, których na tym osiedlu, wbrew pozorom, jest bardzo dużo i inni mieszkańcy, w tym także seniorzy – dodaje Gawłowski. – O tym, jak będzie funkcjonowała ta placówka i jakie zajęcia będą tutaj się odbywały zdecydują sami mieszkańcy, a nad wszystkim będą czuwały osoby, które takimi rzeczami zajmują się zawodowo.

W nowej świetlicy mieszkańcy, szczególnie osiedla Stare Miasto będą mogli się spotykać i aktywizować. Odbywać się tam będą zajęcia dla różnych grup wiekowych, od zajęć dla dzieci i młodzieży do zajęć związanych z integracją międzypokoleniową.

- Jest to już druga świetlica, którą otworzyliśmy w bardzo krótkim czasie – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. – Takie miejsca są bardzo potrzebne. Chcielibyśmy, aby świetlice osiedlowe były czymś innym niż świetlice, które funkcjonują w świadomości mieszkańców. Chcielibyśmy, aby świetlice osiedlowe, które, co warto podkreślić są zupełnie nową instytucją, były miejscem, gdzie można przyjść, zaproponować i zrealizować swój pomysł.

Świetlica zacznie funkcjonować regularnie od 4 listopada br. Będzie czynna przez cztery godziny od poniedziałku do piątku.

Dodatkowo w tejże świetlicy znajdzie swoją siedzibę Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Przedstawiciele związku będą pełnili stałe dyżury dla seniorów.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

osiedle Stare Miasto w Nowym Sączu ma swoją świetlicę środowiskową




Osiedle Stare Miasto w Nowym Sączu ma nareszcie swoją świetlicę środowiskową. Placówkę uruchomiono przy ul. Romanowskiego 2 (wejście od ul. Kazimierza Wielkiego).






Dziękujemy za przesłanie błędu