Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
22/07/2019 - 23:45

Nowy Sącz: pilnujcie się! Kaufland też kasuje za parkowanie

Uwaga zakupowicze. By zaparkować przy Kauflandzie przy ul. Kilińskiego też trzeba pobrać bilet parkingowy. Będzie zamieszanie jak przy Biedronce na osiedlu Helena?

O wprowadzeniu ograniczenia w parkowaniu przy Biedronce na osiedlu Helena i karach, opłatach za brak biletu postojowego w wysokości 90 a dalej 150 zł pisaliśmy szczegółowo w publikacjach 
Biedronka straci klientów? Reklamacje w sprawie opłat za parkowania odrzucane 
Nowy Sącz: uważaj żebyś za zakupy w tej Biedronce nie zapłacił mandatu

Teraz okazuje się, że kolejny market wprowadza ograniczenia na swoim parkingu. Mowa tu o Kauflandzie. By zrobić tu spokojnie zakupy, trzeba za przednią szybę auta włożyć bilet pobrany w jednym z aż trzech parkomatów i wtedy mamy aż dwie godziny – za darmo – czasu na korzystanie z uroków shoppingu.

Jeśli jednak przekroczymy ten limit czasowy – każda kolejna godzina kosztować nas będzie 4 złote. Gdy chcemy zaparkować, ale nie mamy zamiaru zaopatrywać się w markecie również musimy zapłacić 4 złote za każdą rozpoczętą godzinę. Brak biletu postojowego wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty znacznie niższej niż ma to miejsce przy Biedronce, bo w wysokości 50 zł.

Ale co ciekawe jest jednocześnie informacja, że parking jest płatny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Co to oznacza w praktyce? Sieć broni się przed zamienieniem swojego parkingu na parking dla przyjezdnych choćby turystów, którzy albo będą chcieli uniknąć płacenia za parkowanie, na którymś z prywatnych parkingów albo po prostu zabraknie dla nich miejsca na darmowych miejscach postojowych na Kamienicą.

Co trzeba oddać Kauflandowi? Tu naprawdę trudno przeoczyć informacje o tym, że parking jest płatny a opłata pobierana w parkometrze, bo są z każdej strony budynku i niemal na każdym słupie oświetleniowym. Parkometry są w trzech dogodnych lokalizacjach. Choć na temat czytelności samego szczegółowego regulaminu można by było dyskutować.

ES [email protected] Fot.: ES

Nowy Sącz: pilnujcie się! Kaufland też kasuje za parkowanie
Uwaga zakupowicze. By zaparkować przy Kauflandzie przy ul. Kilińskiego też trzeba pobrać bilet parkingowy. Będzie zamieszkanie jak przy Biedronce na osiedlu Helena?


Dziękujemy za przesłanie błędu