Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
14/04/2019 - 16:50

Nowy Sącz: Potrawy z całego świata zagościły przy galerii. Zlot Food Trucków

Kto lubi próbować potrawy z różnych zakątków świata i poznawać nowe smaki powinien być w ten weekend usatysfakcjonowany. Przy Galerii Sandecja w Nowym Sączu odbywa się Zlot Food Trucków. Każdy może wybrać to, co lubi.

Jest to prawdziwa uczta dla smakoszy ulicznego jedzenia. Food trucki, z których obsługa serwuje różne przysmaki rozstawiły się przed galerią przy ul. Węgierskiej.

Sądeczan i nie tylko przyciąga jedzenie z różnych zakątków świata. Smaki, niejednokrotnie bardzo egzotyczne mieszają się pod sądecką galerią z zapachami. Można wybierać i przebierać w najprzeróżniejszych potrawach.

Jest okazja, by skosztować na przykład różnych świeżych owoców zatopionych w czekoladzie.

Dla tych, którzy nie lubią słodyczy, albo ich unikają były do wyboru kuchnia amerykańska, meksykańska, orientalna, belgijska. Serwowano między innymi amerykańskie burgery, meksykańskie buritto, frytki belgijskie, pierożki DIM SUM, a także smaczne potrawy z WOKa.

- Pod Galerią Sandecja stoi dziesięć food trucków - mówi Piotr Węgrzyn z food trucka serwującego potrawy kuchni amerykańskiej. - W każdym z nich jest inny asortyment. Jest to jedzenie z różnych stron świata, więc warto tutaj przyjść i spróbować. Cieszymy się, bo dzisiaj dopisała lepsza pogoda, więc zapraszamy do nas. 

Sądeczanie, którzy przyszli na Zlot Food Trucków starali się spróbować niejednej potrawy.

- Fajna sprawa - mówi pani Renata. - Dzisiaj robiłam przedświąteczne zakupy na pobliskiej giełdzie i wracając do samochodu zatrzymałam się przy tych Food Truckach. Chyba przyciągnął mnie do nich rozchodzący się smakowity zapach. Spróbowałam chińskich pierożków DIM SUM. Słyszałam o tej potrawie, więc czemu jej nie skosztować. Do Chin chyba nie pojadę, więc jest to jedyna okazja.

Food trucki stoją dzisiaj pod Galerią Sandecja do godz. 20.

[email protected], fot. IM.

Zlot Food Trucków w Nowym Sączu
Kto lubi próbować potrawy z różnych zakątków świata i poznawać nowe smaki powinien być w ten weekend usatysfakcjonowany. Przy Galerii Sandecja w Nowym Sączu odbywa się Zlot Food Trucków. Każdy może wybrać to, co lubi.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu