Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
12/10/2019 - 19:05

Nowy Sącz: poznajecie to miejsce? Tak wygląda po modernizacji [ZDJĘCIA]

Teren wokół budynków w najstarszej części Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu zmienił się nie do poznania. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji dróg wewnętrznych. Pochłonął 630 tysięcy złotych.

Droga wjazdowa na teren szpitala, prowadząca od bramy głównej oraz zniszczone chodniki prosiły się od wielu lat o kapitalny remont. Trzeba było jednak na to zadanie zdobyć pieniądze.

Niezbędne środki udało się zabezpieczyć w ramach dużego projektu realizowanego przez szpital pn.: „Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych”.

Przypomnijmy, że obejmuje on między innymi budowę nowego skrzydła Centrum Onkologicznego oraz nowego pawilonu ginekologiczno-położniczego. Modernizacja dróg wewnętrznych na terenie szpitala jest podzielona na trzy etapy.

Właśnie został zrealizowany pierwszy, obejmujący modernizację otoczenia wokół budynków w najstarszej części lecznicy.

Remont rozpoczął się w sierpniu i po kilku tygodniach otoczenie w tej części szpitala wygląda zupełnie inaczej. Droga prowadząca od bramy głównej została wyłożona kostką brukową. Ułożono nowe chodniki, zaaranżowano zieleńce, posadzono drzewka. Kostką został pokryty też plac przed budynkami administracji szpitala i przed budynkiem, w którym mieści się oddział psychiatryczny.

Przy realizacji tego projektu trzeba było wyciąć niektóre drzewa, które kiedyś rosły przy obecnie wyremontowanej drodze wewnętrznej. Była to konieczność. Stare drzewa były kruche i obawiano się, że mogą zagrażać przechodniom i przejeżdżającym samochodom.

Kostką wybrukowany został także wewnętrzny dziedziniec przed szpitalnymi budynkami, a także niewielki placyk, znajdujący się poniżej drogi głównej. Na nim wygospodarowane zostały miejsca do parkowania. Łącznie będzie ich około czterdziestu, ale…będą to miejsca dla pracowników szpitala. I to zaledwie części.

Drugim etapem modernizacji dróg wewnętrznych będzie objęty teren przy kotłowni i tam ma zostać wygospodarowanych około 60 miejsc postojowych. Realizacja tego etapu powinna się rozpocząć wiosną przyszłego roku.

Trzeci etap obejmuje zagospodarowanie otoczenia wraz z miejscami postojowymi przy nowym pawilonie ginekologiczno-położniczym.

Na całość tego zadania została przeznaczona kwota ponad 1,9 mln złotych.

[email protected], fot. IM.

Poznajecie to miejsce? Tak wygląda po modernizacji
Teren wokół budynków w najstarszej części Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu zmienił się nie do poznania. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji dróg wewnętrznych. Pochłonął 630 tysięcy złotych.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)