Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
26/11/2019 - 14:50

Nowy Sącz: prace na Tarnowskiej opóźnione. Winny uszkodzony most

Prace remontowe na „estakadzie” na Tarnowskiej się przedłużą. To pokłosie kryzysu na ulicy Kamiennej, gdzie wykryto poważne uszkodzenia dwóch z czterech stalowych przypór. Co ma jedna inwestycja do drugiej?

Zgodnie z harmonogramem prace opiewające na niebagatelną kwotę miały 3,5 miliona złotych miały być zakończone do 16 grudnia. Jednak już wiadomo, że będzie mały poślizg. Adam Konicki dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg przypomina, że firma prowadząca prace przy „estakadzie” na Tarnowskiej została ściągnięta w zeszłym tygodniu w trybie awaryjnym do ratowania uszkodzonego mostu nad Kamienicą. Głównym powodem był fakt, że wykonawca dysponował od ręki całym niezbędnym do przedsięwzięcia specjalistycznym sprzętem.

Zobacz też: Nie ma sensu "reanimować trupa"? Lepiej od razu wybudować most objazdowy

Tu w ciągu zaledwie dwóch dni zainstalowała wsporniki, dzięki którym można było na moście z którego korzystają mieszkańcy aż trzech gmin: Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej i Grybowa przywrócić ruch dla autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Ale jak zastrzega Konicki prace przy Tarnowskiej zakończone zostaną do końca tego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: TEKDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)