Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
07/04/2021 - 17:40

Nowy Sącz: prałat Stanisław Lisowski patronem nowego ronda

Nowe rondo u zbiegu ul. Paderewskiego – Barska – Broniewskiego w Nowym Sączu będzie nosiło imię ks. prałata dra Stanisława Lisowskiego. Taką zdecydowała rada miasta.

Czytaj także: Nowy Sącz: kolejne nowe rondo w mieście otwarte [ZDJĘCIA]

Rondo, które zastąpiło stare skrzyżowanie zostało oddane do użytku 8 grudnia ubiegłego roku. Zostało wybudowane w ramach większej inwestycji związanej z remontem i modernizacją ulicy Broniewskiego.

Tak zacnej postaci, jaką był ś.p. ks. prałat dr Stanisław Lisowski, którzy przez wiele lat był proboszczem parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu nie trzeba sądeczanom chyba przybliżać. To był zacny, wspaniały kapłan – mówią mieszkańcy.

Projekt uchwały przedstawił podczas 44. sesji rady miasta Józef Hojnor, radny klubu Koalicji Obywatelskiej.

Pomysłodawca uhonorowania duchownego, radny Hojnor podkreślał też, że przyjęcie uchwały w tej sprawie jest historycznym momentem także ze względu na dużą zgodność radnych.

Pod projektem uchwały wraz z uzasadnieniem podpisało się dwudziestu radnych. Pozytywnie do uhonorowania ks. Stanisław Lisowskiego odniosła się też większość zarządów osiedli w Nowym Sączu.

Uchwała została podjęta prawie jednogłośnie.  Za tym, aby nowe rondo u zbiegu ul.  Paderewskiego – Barska – Broniewskiego w Nowym Sączu nosiło imię ks. prałata dra Stanisława Lisowskiego zagłosowało 22 radnych.

Czytaj także: Sącz: jest propozycja patrona dla ronda u zbiegu ul. Paderewskiego-Broniewskiego

O prałacie Stanisławie Lisowskim czytaj - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu