Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
01/07/2020 - 08:15

Nowy Sącz: prezydent Handzel mówi: idę pracować dalej dla mieszkańców

Dwunastu radnych z klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz w Radzie Miasta Nowego Sącza nie udzieliło wotum zaufania ani absolutorium urzędującemu prezydentowi Ludomirowi Handzlowi. Pozytywnie skwitowało jego pracę w ubiegłym roku jedenastu radnych z klubów Koalicja Nowosądecka i Koalicja Obywatelska.

Czy gospodarz miasta jest zaskoczony taką decyzją radnych, czy jej się spodziewał?

O komentarz poprosiliśmy prezydenta Ludomira Handzla.

- Zaskoczenia nie było, bo nie spodziewałem się otrzymać wotum zaufania ani absolutorium – komentuje na gorąco zaistniałą sytuację gospodarz miasta. - Wiemy, że jest to decyzja polityczna, a nie merytoryczna. Dlatego mnie to nie martwi. Wiem, że w grupie, która głosowała przeciw absolutorium są osoby, które chciałyby pracować dla dobra Nowego Sącza. Nie chcieli by brać udziału w realizowaniu zamówień politycznych.

Jaki krok zamierza teraz podjąć prezydent?

- Jutro przekażę projekt uchwały zwołującej referendum przygotowany przez radców prawnych miasta Nowego Sącza.

Jeśli Rada Miasta podjęłaby uchwałę o przeprowadzeniu w mieście referendum o odwołanie prezydenta miasta, to wtedy decyzja będzie już w rękach mieszkańców.  

- Dla mnie zawsze pozostanie najważniejszy głos nowosądeczan – dodaje Ludomir Handzel. - Przed nimi się rozliczę i oni mnie ocenią. Nie będę politycznym narzędziem. Idę pracować dalej – dla mieszkańców.

[email protected], fot.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)