Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
14/11/2018 - 18:35

Nowy Sącz: Prezydent miasta podziękował dyrektorowi Rybskiemu za lata pracy

Dwudziestego ósmego listopada Aleksander Rybski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu przechodzi na emeryturę po 44 latach pracy zawodowej. Prezydent Ryszard Nowak podziękował dzisiaj temu zasłużonemu nauczycielowi za jego wieloletnią pracę w sądeckiej "pierwszej budzie" i na rzecz sądeckiej oświaty.

Okazją ku temu było podsumowanie Turnieju Szkół, które odbyło się na sądeckim Rynku. Przypomnijmy, że dyrektor Aleksander Rybski większość swojego życia związał właśnie z I Liceum Ogólnokształcącym. Jest on, bowiem absolwentem "pierwszej budy". Po studiach w Krakowie wrócił do Nowego Sącza, do swojej szkoły i rozpoczął pracę, jako nauczyciel matematyki.

Tego przedmiotu uczy zresztą do dzisiaj. Przez ostatnie 27 lat kierował tą szkołą jako dyrektor.

Czytaj także: Nowy Sącz: jest nowy dyrektor I LO im. Jana Długosza. Kto nim został?

Aleksander Rybski nie żegna się jeszcze definitywnie z liceum. Do matury z matematyki doprowadzi on jeszcze klasę, w której uczy tego przedmiotu.

Czytaj także: Dyrektor Aleksander Rybski idzie na emeryturę i... wchodzi do polityki

- Aleksander Rybski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego po 27 latach pracy na stanowisku dyrektora szkoły przechodzi na emeryturę. To chyba rekord - zaznaczył dzisiaj prezydent Nowak, dziękując za tyle lat pracy temu zasłużonemu dla sądeckiej oświaty nauczycielowi - Chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować, pogratulować znakomitych wyników, tego, że I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza jest naszą chlubą, jest najstarszą szkołą w mieście. Szkoła skończyła w tym roku 200 lat. Panie dyrektorze, serdecznie dziękuję i pozwalam sobie wręczyć nagrodę za pana zaangażowanie i za wszystko, co pan robił dla sądeckiej oświaty - dodał prezydent miasta.

Funkcję dyrektora I LO, od 28 listopada tego roku, pełnić będzie germanista Andrzej Padula.

[email protected], Fot.  i źródło: UM w Nowym Sączu
 

Prezydent Ryszard Nowak podziękował za lata pracy dyrektorowi Aleksandrowi Rybskiemu
Dwudziestego ósmego listopada Aleksander Rybski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu przechodzi na emeryturę po 44 latach pracy zawodowej.


Dziękujemy za przesłanie błędu