Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
16/09/2021 - 13:25

Nowy Sącz: przetarg na remont Nawojowskiej uratowany. Jest decyzja KIO

Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że skarga autora najtańszej oferty odrzuconej na wstępie przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu jest bezzasadna. Przetarg na remont ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu jest uratowany.

Nowy Sącz: przetarg na remont Nawojowskiej uratowany. Taka jest decyzja KIO

Przypomnijmy. Po otwarciu ofert w przetargu na remont ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu okazało się, że z trzech złożonych ofert, miasto stać tylko na jedną.  Najdroższy z wykonawców – Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Machnik spółka z Krynicy-Zdroju – wycenił roboty na kwotę 27 921 000 zł. Druga pod względem ceny okazała się oferta Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego z Dębicy, która opiewała 26 486 426 zł. Najtańsza oferta została złożona przez spółkę ZBD z Nowego Sącza - 24 101 208 zł.

Ale zanim miasto zdążyło ogłosić wyniki jedna z firm – zgodnie z przysługującym jej prawem - złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Powód – jej oferta została w postępowaniu odrzucona. I mowa tu o ofercie najtańszej. Tym samym pierwotny termin realizacji zadania stanął pod znakiem zapytania.

Zobacz też: Nowy Sącz: remont ulicy 29 Listopada, niestety się wydłuży [ZDJĘCIA]

Dziś już jednak możemy poinformować o szczęśliwym dla miasta finale procedur. Jak informują w oficjalnym komunikacie przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg 10 września KIO oddaliła odwołanie, uznając wszystkie zarzuty odwołującego jako bezzasadne.

- Wobec powyższego Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu kontynuuje proces oceny i badania ofert złożonych przez pozostałych Wykonawców w toku przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – czytamy w podsumowaniu.

Zobacz też: Nowy Sącz: remont ul. Młyńskiej. Na razie tempo nie powala [ZDJĘCIA]

Przy okazji przypomnijmy zakres prac przewidzianych w inwestycji. - W tym roku chcemy zrobić odcinek od ulicy Grodzkiej do ulicy przebudowywanej właśnie ulicy 29 Listopada. Wymieniona zostanie cała podbudowa drogi i nawierzchnia, będzie nowe, kompleksowe odwodnienie, bezpieczne skrzyżowania ze zjazdami, bezpieczne przejścia dla pieszych – wyliczał na łamach portalu Sądeczanin.info prezydent Ludomir Handzel.

A na zakończenie nadmieńmy, że połowa środków z około 25 mln złotych, które są zarezerwowane na realizację inwestycji pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sądeczanin.info IM)Dziękujemy za przesłanie błędu