Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
05/11/2019 - 21:00

Nowy Sącz: RIO wstrzymało uchwałę o dopłatach do błękitnego węgla

Wydział Środowiska Urzędu Miasta w Nowym Sączu nie przyjmuje od wczoraj (4 listopada) wniosków o dofinansowanie zakupu niskoemisyjnego paliwa, czyli „błękitnego węgla”. Co jest tego powodem?

Okazuje się, że Regionalna Izba Obrachunkowa wstrzymała wykonanie uchwały dotyczącej udzielania dopłaty z budżetu miasta do zakupu takiego właśnie paliwa.

Przypomnijmy, że radni przyjęła we wrześniu uchwalili dopłaty do  błękitnego węgla.

- Regionalna Izba Obrachunkowa wszczęła postępowanie o unieważnienie przyjętej uchwały – mówi Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Nowym Sączu. -  Jednak trzeba mieć na uwadze to, że obowiązuje procedura. Jeszcze nic nie zostało unieważnione.

Czytaj także: Nowy Sącz: palisz w piecu śmieciami? Nie będzie dla Ciebie litości! [FILM]

O co chodzi? O to, czy dofinansowanie do zakupu „błękitnego węgla” należy uznać za inwestycję sensu stricto, czy nie. Jest to kwestia interpretacji i właśnie ona musi być rozstrzygnięta przez specjalistów.

Trzynastego listopada ma odbyć się posiedzenie RIO poświęcone temu tematowi.

Na decyzję, czy program dopłat do „błękitnego węgla” w Nowym Sączu będzie realizowany, czy nie, trzeba będzie jeszcze poczekać. Do tego czasu pracownicy wydziału nie przyjmują wniosków o dopłatę.

Jutro więcej informacji.

i.michalec@sadeczanin,info, fot. arch. Sadeczanin.info – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu