Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
24/10/2019 - 19:45

Nowy Sącz: ruszył telefon antysmogowy. Można już dzwonić

W Nowym Sączu uruchomiony został telefon antysmogowy. Wybierając specjalny numer, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje podejrzenia dotyczące spalania śmieci. Zgłoszenia będzie przyjmowała straż miejska.

Telefon antysmogowy już działa. Zgłoszenia można dokonać anonimowo, dzwoniąc pod numer 519 600 782.   Jest to kolejna odsłona akcji "Zero tolerancji dla palących śmieciami" w Nowym Sączu, która jest realizowana w mieście.

Prezydent Ludomir Handzel prosi mieszkańców, aby zgłaszali straży miejskiej wszystkie przypadki spalania śmieci w domowych piecach. - Strażnicy miejscy będą reagowali na zgłoszenia. Jeżeli, macie Państwo podejrzenia lub wiecie, że ktoś pali śmieci w swoich domowych paleniskach, czy w ogrodach, bardzo proszę o zgłaszanie. Walczymy o zdrowie nasze i naszych dzieci – podkreślał prezydent.

Strażnicy miejscy będą odbierali telefon przez całą dobę. Po każdym takim zgłoszeniu powinni interweniować w ciągu pół godziny. Można dzwonić do Straży Miejskiej, gdy zauważycie wydobywający się z komina niepokojący dym, albo gdy w powietrzu będzie wyczuwalny podejrzany zapach.

[email protected], fot. arch. Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)