Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
19/08/2020 - 17:15

Nowy Sącz: ruszyły badania przesiewowe w domu pomocy społecznej

W Domów Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu wykonano dzisiaj wymazy u 275 pensjonariuszy i pracowników. Przeprowadzono je po tym, jak u jednego z mieszkańców wykryto zakażenie koronawirusem.

Prezydent miasta Ludomir Handzel został poinformowany o tej sytuacji, w poniedziałek.

Dzisiaj w wyznaczonym punkcie zostały przeprowadzone wymazy. Zakończyły się wczesnym popołudniem. Pracowały trzy zespoły wymazowe.

- Jeden z naszych mieszkańców został przewieziony do szpitala ze względów zdrowotnych, ale nie związanych z koroanwirusem – powiedział portalowi Sądeczanin.info dyrektor placówki. – W szpitalu osoba ta miała przeprowadzony test w kierunku SARS CoV-2. W jego przypadku wynik okazał się dodatni.

Dzisiaj zespoły medyczne wykonały badania przesiewowe i pobrały wymazy od 275 osób, zarówno mieszkańców tej placówki, jak i pracowników.

Kierownictwo czeka teraz na wyniki przeprowadzonych badań. Będą one znane jutro, a kolejne w piątek.

- Sądecki Sanepid  nie nałożył kwarantanny na cały DPS – mówi Luiza Piątkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. – Jednak całkowicie odizolowano jeden z budynków, w którym wystąpiło zagrożenie zarażenia COVID-19. Część pracowników mających bezpośredni kontakt z osobą potencjalnie zarażoną została odsunięta od świadczenia pracy, część przebywa w izolowanym budynku.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu