Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
16/03/2020 - 17:55

Nowy Sącz: ruszyły prace na basenie przy ul. Zdrojowej. Widać zmiany [ZDJĘCIA]

Na terenie zdewastowanego basenu przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu rozpoczęły się i postępują prace przy modernizacji tego obiektu. Nie ma już małego brodzika, który znajdował się przy budynkach motelowych. Również rozebrana została drewniana wiata przy dużej niecce basenowej.

Na ten moment czekali mieszkańcy Nowego Sącza, którzy nie mogli pogodzić się z tym, że jedyny otwarty basen w Nowym Sączu zamienił się ostatnich latach w ruinę.

Zobacz takżeNowy Sącz: jednak będzie otwarty basen nad Łubinką. Umowa podpisana

Zaniedbane miejsce do rekreacji przy ul. Zdrojowej zmieni się nie do poznania. Prezydent Ludomir Handzel zapewnia, że dołoży starań, aby jeszcze w tym roku mieszkańcy mogli korzystać z kąpieliska.

Inwestycja, która pochłonie 6 mln złotych ma być zrealizowana do 15 lipca. Harmonogram jest bardzo napięty. Generalnym wykonawcą tego trudnego zadania jest uznana sądecka firma Erbet, która zrealizowała wiele inwestycji w naszym regionie.

Prace ruszyły i postępują. Już został wyburzony mały brodzik znajdujący się nieopodal budynków motelowych. Na prowadzenie tych ostatnich miasto zamierza znaleźć prywatnego dzierżawcę.

Czytaj także: W Polsce kolejne przypadki zakażenia COVID -19. Liczba chorych rośnie

Duży basen zostanie zmodernizowany.

Nowa żelbetowa niecka będzie wyłożona membraną PCV. Basen będzie podzielony na różne strefy między innymi strefę pływacką z możliwością aranżacji trzech pasów pływackich, jak również strefę wodnego placu zabaw dla małych dzieci w formie brodzika wraz z atrakcjami dla maluchów.

Czytaj na następnej stronie

Rozpoczęła się modernizacja basenu przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu
Na terenie zdewastowanego basenu przy ul. Źródlanej w Nowym Sączu rozpoczęły się i postępują prace przy modernizacji tego obiektu. Nie ma już małego brodzika, który znajdował się przy budynkach motelowych. Również rozebrana została drewniana wiata przy dużej niecce basenowej.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)