Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
18/07/2019 - 14:40

Nowy Sącz: rynek zamienia się w plac budowy i odsłania rury z 1912 roku [ZDJĘCIA

Sądecki rynek zamienia się powoli w plac budowy. Po nim kursują na razie ogromne betoniarki. Właśnie układana jest stabilna podbudowa, na której zostanie ułożona nowa nawierzchnia z kostki brukowej.


Na razie remontem objęta jest pierzeja rynku w ciągu ul. Piotra Skargi – Jagiellońska. Została też już rozkopana zaniedbana ulica Wąska. Budowlańcy zdjęli z niej kostkę. Zostanie tam w pierwszej kolejności zrobione odwodnienie, izolacja ścian sąsiadujących kamienic, a potem zostanie od nowa ułożona nawierzchnia z kostki brukowej.

W związku z trwającymi remontami na rynku i w jego obrębie do prac przystąpili także pracownicy Sądeckich Wodociągów. Otóż u wylotu ulicy Wąskiej i rynku odsłonili magistralę wodociągową  położoną na osi ulic Piotra Skargi – Jagiellońska.

Potężna rura, jaką można zobaczyć w wykopie pochodzi z początku XX wieku. I jest w doskonałym stanie!

- Ponieważ prowadzone są prace na rynku i przy ul. Wąskiej nasza spółka przystąpiła także, zgodnie z zapowiedziami do prac związanych z doszczelnianiem sieci wodociągowej na tym odcinku. Rura, do której dokopali się specjaliści pochodzi z 1912 roku - mówi Małgorzata Cygnarowicz ze spółki Sądeckie Wodociągi.

- Te stare rury „przeżyły” już wiele rur montowanych w latach 70. i 80. – komentują mieszkańcy.

[email protected], fot. IM.

Rury z początku XX wieku przetrwają wszystko
Sądecki rynek zamienia się powoli w plac budowy. Po nim kursują na razie ogromne betoniarki. Właśnie układana jest stabilna podbudowa, na której zostanie ułożona nowa nawierzchnia z kostki brukowej.Dziękujemy za przesłanie błędu