Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
20/09/2018 - 10:45

Nowy Sącz: rzucał zniczami w pomnik Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Mężczyzna rzucał szklanymi zniczami w pomnik św. Jana Pawła II. Bardzo szybko został zatrzymany. Policjanci sprawdzają kim jest i co sprawiło, że próbował uszkodzić pomnik papieża .

Kilka minut po godzinie 9 jakiś mężczyzna zaczął rzucać zniczami w pomnik św. Jana Pawła II, który znajduje się na sądeckim rynku tuż obok ratusza. Jego agresywne zachowanie zauważył przechodzący tamtędy przechodzień, który bardzo szybko ujął mężczyznę. 51-letni sprawca został zatrzymany przez strażników miejskich, a następnie przez policjantów.

- Mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. - Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i nagrania. Aktualnie trwają przesłuchania, a funkcjonariusze sprawdzają czy oprócz znieważenia pomnika doszło również do jego uszkodzenia.

- Widziałem całe zdarzenie. Mężczyzna podszedł do pomnika Jana Pawła II. Wziął znicze, które się tam świeciły i zaczął rzucać nimi o pomnik i o ziemię. Obezwładnił go chyba taksówkarz. Bardzo szybko przyjechała straż miejska i policja - opisuje świadek zdarzenia,  który chciał pozostać anonimowy.

RG [email protected], Fot. Sadeczanin.info

Rzucał zniczami w pomnik Jana Pawła II przy ratuszu

Mężczyzna rzucał zniczami w pomnik św. Jana Pawła II. Na szczęście bardzo szybko został zatrzymany. Policjanci sprawdzają kim jest i co sprawiło, że próbował zniszczyć pomnik papieża .
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach