Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
24/06/2019 - 21:55

Nowy Sącz: śmierć jezuity. Ojciec Piotr popełnił samobójstwo [NOWE FAKTY]

Jak potwierdził zakon jezuitów w swoim oficjalnym komunikacie, ojciec Piotr Matejski SJ zmarł w tragicznych okolicznościach. Jak ujawnił w mediach społecznościowych ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski doszło do samobójstwa - jezuita zastrzelił się na dziedzińcu.

- Dzisiaj (24 czerwca 2019 r.) w tragicznych okolicznościach odszedł do Pana o. Piotr Matejski SJ. O. Piotr miał 51 lat, w 1987 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego gdzie w 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie. Przez ostatnie lata uczył historii w Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu oraz posługiwał przy tamtejszej parafii św. Ducha - głosił wczoraj komunikat ojców jezuitów.

Dowiadujemy się z niego również, że zakon, po zbadaniu tej sprawy przez policję, poinformuje o ustaleniach śledczych w najbliższym możliwym do tego terminie. - Polecamy modlitwie zmarłego o. Piotra, jego rodzinę, bliskich oraz współbraci - zaznacza zakon.

Na swoim oficjalnym profilu w portalu społecznościowym Twitter, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski ujawnił szczegóły śmierci. - Jezuici potwierdzili samobójstwo swego współbrata w Nowym Sączu - napisał. - Dokonał tego za pomocą broni palnej, którą posiadał legalnie. Należał bowiem do klubu strzeleckiego. Według jego współbraci zostawił dwa listy pożegnalne. Jeden do władz zakonnych, drugi do rodziny - dodał w swoim felietonie. 

([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe